Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız

ARAŞTIRMA ANALİSTLERİ

30'da fazla yerli ve yabancı araştırma analisti Türk Telekom'u takip etmektedir.

Düzenli olarak analistlerimizle buluşmakta ve sektörle ilgili gelişmeleri aktarmaktayız. Türkiye, Avrupa ve Amerika'da analistlerle yüzyüze toplantılar düzenliyoruz. Türk Telekom'u takip eden analistlerin listesini ve güncel tavsiyelerini burada görebilirsiniz.

Tümünü Gör

KURUMSAL YATIRIMCI​

Bağımsız bir hizmet sağlayıcısı tarafından Ocak 2011'de yapılan en son çalışmaya göre, Türk Telekom'un dünya çapında 170'ten fazla kurumsal yatırımcısı vardır. Bölgesel dağılıma bakıldığında, kurumsal yatırımcılarımızın çoğunluğu ABD ve Avrupa bazlıdır. Hissedar tabanımız farklı yatırım modellerine sahip yatırımcıları içermektedir. Başlıca yatırım stilleri arasında Getiri (Yield), Büyüme (Growth), Değer (Value), Büyüme & Makul Fiyat Karşılığında (GARP - Growth at a Reasonable Price) ve diğerleri yer almaktadır.

ÖZET BİLGİ

  • 2017 4Ç Satış Gelirleri 4,8 milyar TL
  • 2017 4Ç FAVÖK 1,5 milyar TL
  • Genişbant Abone Sayısı 9,7 milyon
  • Mobil Abone Sayısı 19,6 milyon
  • Sabit Ses Abone Sayısı 9,6 milyon
Tüm Özet Göstergeler

GENEL KURUL ​TOPLANTISI

Olağan Genel Kurul
Toplantısı 21 Haziran 2017 tarihinde yapılmıştır.

Devamı
​​

KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK

Türk Telekom Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri

Günümüz dünyasında şirketlerin sosyal sorumluluk faaliyetleri, enz operasyonları kadar önem arz etmektedir. TurkTelekom bu konudaki hassasiyetini Türkiye'nin toplumsal ve sosyal çerçevesini etkileyen hemen her alanda göstermektedir.

Devamı

EN DEĞERLİ M​ARKA

Türk Telekom 8. kez Türkiye’nin en değerli markası

Ocak 2016’da tüm markalarını tek çatı altında toplayan Türk Telekom, bir kez daha Türkiye’nin en değerli markası oldu. Uluslararası marka değerleme kuruluşu Brand Finance tarafından her yıl gerçekleştirilen ‘Türkiye’nin En Değerli Markaları Turkey 100’ listesinde, marka değerini yüzde 11’in üzerinde artırarak 2,6 milyar dolara taşıyan Türk Telekom, Türkiye’nin en değerli markası seçildi.

Brand Finance’in dünyanın en değerli 500 telekomünikasyon markasını seçtiği ‘Telecoms 500’ listesinde ise, 9 yıldır Türkiye’nin ‘En Değerli Telekomünikasyon Markası’ olan Türk Telekom, üst üste elde ettiği bu başarılar ile Türkiye’nin en değerli markası olmasının yanı sıra ‘lider bilgi ve iletişim teknolojileri markası’ olduğunu bir kez daha kanıtladı.

​​
Document

FAALİYET RAPORU

PDF

ÖZET BİLGİPDF

FAVORİLERİM & NOTLARIM

​​
Twitter'da Takip Et
​​