Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız

İcra Komitesi

Mohammed Hariri

(1958) Oger Telecom Litimited'in Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdüren Hariri, Türk Telekom, TTNET A.Ş ve Avea'nın da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Mohammed Hariri; 30 yıldan uzun bir süredir yönetiminde yer aldığı Saudi Oger Ltd.'nin Finans ve Yatırımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını sürdürmektedir. Hariri, Grup Med S.A.L., BankMed S.A.L. ve bu şirketlerin Beyrut ve Cenevre'deki iştirakleri ile SaudiMed Investment Company and Al Mal Investment Holding şirketlerinde de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ürdün'deki Arab Bank plc, Güney Afrika'daki 3C Telecommunications (PTY) Ltd, Fransa'daki Entreprise de Travaux Internationaux (ETI), Ojer Telekomünikasyon A.Ş., Oger International S.A. ve Saudi Oger Grubu'na bağlı birçok şirketin yönetim kurullarında görev yapmaktadır. Bunun yanı sıra Lübnan Bankalar Birliği'nin yönetim kurulunda da görev alan Hariri, Deutsche Bank PWM Ortadoğu ve Afrika Danışma kurulu üyesidir. Mohammed Hariri, Kasım 2005'te Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiş; Haziran 2008 ile Nisan 2009 arasında Türk Telekom Denetim Komitesi Başkanı olarak görev yapmıştır. Hariri, Nisan 2008'den bu yana Yönetim Kurulu Başkanı, Nisan 2009'dan bu yana İcra Komitesi Başkanı ve 17 Ekim 2012'den bu yana Kurumsal Yönetim Komitesi üyesi görevlerini sürdürmektedir.

Abdullah Tivnikli

(1959) Tivnikli, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede işletme yüksek lisans programını tamamlamıştır. Kamu otoritesinin daveti üzerine Türkiye'de katılım bankacılığı modelinin yasal altyapısının hazırlanmasında görev üstlenmiş, ardından aktif bir biçimde Albaraka Türk'ün kuruluş sürecinde yer almıştır. 1989'dan beri Kuveyt Türk Katılım Bankası'nda Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev alan Tivnikli, halen Eksim Grubu'nda Murahhas Aza'lık, Türk Telekom'da da Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Üyeliği görevlerini yapmaktadır. Abdullah Tivnikli ayrıca Türk Telekom'un grup şirketleri olan TTNET ve Avea'nın yönetim kurullarında Yönetim Kurulu Üyesi; Argela, AssisTT, İnnova ve Sebit'in yönetim kurullarında ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Rami Aslan

Rami Aslan İcra Komitesi ve Yönetim Kurulu üyesidir. Türk Telekom Grubu'nun geniş bant iletişim şirketi TTNET ve mobil iletişim şirketi Avea'nın yönetim kurullarında yer alan Aslan, Grubun teknoloji şirketleri Argela, İnnova ve Sebit, çağrı merkezi AssisTT ve uluslararası kapasite sağlayıcı Turk Telekom International Grubu Yönetim Kurulu Başkanı'dır.

Aslan, Kanada McGill Üniversitesi Bilgi Yönetim Sistemleri Bölümü'nde tamamladığı lisans eğitimi ve birkaç yıl Kanada Ontario'da bilişim sektöründe çalıştıktan sonra 1997 yılında McGill Üniversitesi'nde işletme dalında yüksek lisans (MBA) eğitimini tamamlamış ve Kanada TD Bankası Kurumsal Bankacılık Bölümü'nde Bilişim ve Telekom sektörlerinden sorumlu olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra Citibank'a geçerek sektörü sırasıyla Londra, Bahreyn ve Dubai'den takip etmeye devam etmiştir. Aslan 2005 yılında Dubai'de kurulu Oger Grubu'na katılmış, burada görev aldığı dokuz yıl boyunca, Türk Telekom'un özelleştirilmesini takip eden hisse devir döneminde aktif rol almış ve daha sonra Oger Telecom CEO'su ve İcracı Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Aslan Aralık 2013'te Türk Telekom Grup CEO görevini devralarak transformasyon ve entegrasyon girişimlerini başlatmıştır. Aslan 31 Ağustos 2016 tarihinde Türk Telekom CEO'luğu görevinden ayrılma kararı almıştır.​​

Lisans eğitimini Elektrik Mühendisliği alanında tamamlayan Al Nasser telekomünikasyon sektöründe geniş bir deneyime sahiptir. Doksanların sonlarında başlayan kariyeri boyunca Suudi Telekom GSM ağının ülke çapında genişlemesinde aktif rol oynamıştır. Daha sonra, 2003-2007 yılları arasında Suudi Arabistan Bilgi ve İletişim Teknolojileri Komisyonu'nda yürüttüğü Teknik Standartlar ve Numaralandırma Genel Müdürlüğü görevinin yanında pazar regülasyonu ve serbeştleşme ile ilgili çeşitli komiteleri yönetmiştir. Akabinde, Al Nasser Etihad Etisalat (Mobily)'a katılmış ve Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Al Nasser 2015 yılından bu yana Suudi Telekom'da Teknoloji ve Operasyonlardan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. ​

Lütfen kişisel notunuzu ekleyin Eklediğiniz notları sadece siz görebilirsiniz.
GÖNDER

Bu sayfadaki notlarınız