Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız

Üst Yönetim

Dr. Paul (Boulos H.B.) Doany

Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, 1977 yılında Beyrut Amerikan Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş, 1978 yılında İngiltere Bradford Üniversitesinden Dijital Elektronik ve İletişim Mühendisliği dalında yüksek lisans derecesi ve 1981 yılında İngiltere Manchester Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Enstitüsü’nden İletişim Mühendisliği dalında doktora derecesi almıştır.

Beyrut Amerikan Üniversitesi, Elektronik/İletişim Bölümünde kıdemli öğretim üyeliği yapan Doany, ardından 14 yıl boyunca telekomünikasyon danışmanlığı sektöründe hizmet vermiştir. Bu kapsamda, Dar Consultants’da (Londra) Genel Müdürlük görevini yürütmüş, aynı zamanda Dar Al Handasah Consultants (Shair & Partners)’da Genel Müdür/Ortak olarak Telekom bölümünü kurmuş, ulaşım ve ekonomi alanlarında büyümelerini desteklemiştir.

Doany 12 yıl boyunca, Saudi Oger Grubunda çalışmış, Oger Telekom Kurucu CEO’su ve Türk Telekom CEO’su olarak 5 yıl hizmet vermiştir. Saudi Oger Grubu'ndaki görev süresi boyunca, Türk Telekom’un %55’lik payının özelleştirme yoluyla satın alınmasına, Borsa İstanbul’a halka arzına, BT şirketleri ve uluslararası toptan satış operasyonlarının (Pantel, yeni adıyla Türk Telekom International) satın alınmasına liderlik etmiştir. Aynı zamanda Güney Afrika’da Cell C’nin lansmanına kadar satın alma ve başlangıç operasyon sürecini yönetmiştir.

Dr. Paul Doany Bilişim ve İletişim Teknolojileri Girişim Sermayesi alanında yoğunlaşarak BT/internet şirketleri ve yenilenebilir enerji alanında başlangıç aşamasındaki yatırımları yönetmiştir.

Doany, Eylül 2016’dan itibaren Türk Telekom CEO’su olarak görevini sürdürmektedir.

Şükrü Kutlu

Şükrü Kutlu, 1991 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Özel Hukuk Anabilim Dalında “Telekomünikasyon Alanında Ara Bağlantı Sözleşmeleri” konulu tezi ile tamamlamıştır. Kariyerine 1992 yılında Sayıştay Başkanlığı’nda Denetçi Yardımcısı olarak başlamış ve sonrasında Denetçi, Baş Denetçi unvanlarıyla merkezde ve ilgili kamu kurumların faaliyet gösterdiği bölgelerde, yerinde denetim görevini yürütmüştür. 2003 yılında İnsan Kaynakları, Regülasyon ve Destek Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı olarak Türk Telekom ailesine katılan Kutlu, 12 sene görevine devam etmiştir. Şubat 2015 - Nisan 2016 tarihleri arasında ise Gübretaş T.A.Ş'nin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlüğü görevini yürüten Kutlu, aynı zamanda Avukatlık, Noterlik ve Yeminli Mali Müşavirlik belgelerine sahiptir.

Ekim 2016 tarihinde Türk Telekom ailesine yeniden katılan Şükrü Kutlu, Aralık 2016 tarihinden itibaren İnsan Kaynakları, Regülasyon ve Destek Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

​​

Kaan Aktan

Kaan Aktan, Galatasaray Lisesinin ardından 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olmuştur. Kariyerine 1995 yılında Anadolu Grubu’nda başlamış ve 2002 yılında PepsiCo-Pepsi Bottling Group Türkiye Operasyonu’nda, 2007 yılından itibaren ise TPG (Texas Pacific Group) Yatırım Fonu Türkiye portföy şirketlerinde finans alanında yöneticilik görevinde bulunmuştur. 2010 yılında Finans Projeleri Direktörü olarak Türk Telekom Grubu’na katılan Aktan, 2013 yılı Mart ayı itibarıyla TTNET Finans Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Eylül - Aralık 2014 arasında mevcut sorumluluklarına ilaveten TTNET Genel Müdürlüğü görevini vekaleten üstlenmiştir.  Şubat 2015 – Kasım 2016 tarihleri arasında TTNET Bireysel Finans Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Kaan Aktan, Ağustos 2016’dan itibaren vekaleten AssisTT Genel Müdürlüğü görevini de üstlenmiştir.

Kaan Aktan, Aralık 2016 tarihinden itibaren Türk Telekom Finans Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Hakan Dursun

Hakan Dursun, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 2002 yılında yüksek onur derecesiyle mezun olmuş, daha sonra yine aynı üniversitede İşletme Yüksek Lisans (MBA) eğitimini yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır.

Kariyerine 2002 yılında stratejik yönetim danışmanlığı alanında The Boston Consulting Group (BCG) İstanbul ofisinde başlamış, yine aynı şirketin New York ofisinde danışmanlık çalışmalarını sürdürmüştür.

Telekom, enerji ve bankacılık başta olmak üzere farklı sektörlerde birçok önemli projeye imza atan Hakan Dursun, 2005-2008 yılları arasında Türkiye ve Orta Doğu’da, Booz Allen Hamilton ve Delta Partners şirketlerinde danışman olarak çalışmaya devam etmiştir. Danışmanlık kariyerini takiben, British Telecom (BT)’da Türkiye ve Akdeniz Ülkelerinden Sorumlu Bölge Direktörlüğü görevini üstlenmiş; strateji, transformasyon, teknoloji ve ticari alanlarında bölgenin önde gelen telekom operatörleriyle birçok başarılı proje ve işbirliğine imza atmıştır.

2011 yılında Türk Telekom Grubu CEO Danışmanı olarak aramıza katılan Hakan Dursun, 2014-2016 yılları arasında Türk Telekom’da Strateji ve İş Geliştirmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevi sonrasında Mart-Aralık 2016 döneminde Türk Telekom Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

Hakan Dursun, Aralık 2016 tarihinden itibaren Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı (TTNET bünyesinde) görevini sürdürmektedir.

Fırat Yaman Er

Fırat Yaman Er, 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuş ve ardından 2001 yılında Amerika’da San Francisco State Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır. Kariyerine 1997 yılında Doğan Holding’de başlamış olan Fırat Yaman Er, 2001 yılında Aria İletişim Hizmetleri’ne katılmış, özellikle Aria ve Aycell birleşme sürecinde aktif rol almıştır. Birleşme sonrası Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.’de 2006 yılına kadar görevine devam etmiştir. 2008 yılında Oger Telecom’da İş Planlama Direktörü olarak çalışmaya başlamıştır. 2011 yılında ise Oger Telecom’da İş Planlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir.

Mayıs 2014’de ise Türk Telekom’da İş Planlama Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Fırat Yaman Er, Mart 2016-Aralık 2016 arasında Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı görevini de vekaleten yürütmüştür. Fırat Yaman Er Aralık 2016 tarihinden itibaren Strateji, Planlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

​​​

Ümit Önal

Ümit Önal, 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam ve Halkla İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Ardından reklam, prodüksiyon, içerik/yayıncılık/reklam satışı alanlarında TGRT ve Kanal 7 gibi Türkiye’nin önde gelen medya kuruluşlarında yönetici pozisyonunda görev almıştır.
2007 yılında Turkuvaz Grubuna katılan Önal, önce ATV Genel Müdürü, daha sonra Grubun bünyesindeki tüm markalar için Reklam Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.
2014-2015 yılları arasında Show TV Genel Müdürü olarak çalışmış, ardından 2015-2016 yılları arasında Digitürk Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. Bu süreçte, şirketin el değiştirmesi aşamasında (TMSF sürecinde) aktif rol oynamıştır.

Medya sektöründe 20 yılın üzerinde deneyimi ile Ümit Önal, Türkiye’nin medya transformasyonunun gerçekleştirilmesi sürecinin bir parçası olma şansını yakalamış ve kariyeri boyunca sektör derneklerinde aktif olarak görev almıştır. TİAK (Televizyon İzleme ve Araştırmaları) Başkanlığı yapmış olup şu an aynı kuruluşta Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmekte ve aynı zamanda TVYD’de (Televizyon Yayıncıları Derneği) Komite Başkanlığını yürütmektedir.

Aralık 2016 itibariyle Türk Telekom Satış ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı (TTNET bünyesinde) olarak görevine devam etmektedir.

Yakup Öztunç

Yakup Öztunç, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1996 yılında mezun olmuştur. Kariyerine 1997 yılında Serbest Avukat olarak başlamış ve 1998 yılından bugüne kadar Türk Telekom’da birçok farklı iş alanında Avukatlık, Hukuk Müşavirliği, Hukuk Direktörlüğü görevlerini üstlenmiştir. Öztunç, Türk Telekom bünyesinde, Şüpheli Alacak Takip Sisteminin gelişen teknolojiye ve değişen yasalara uygun hale getirilmesi ve bu kapsamda Yasal Takip Sisteminin (I-Hope Sistemi) tüm Türk Telekom Grup Şirketlerinde kullanılır hale gelmesi sürecini ilgili yönetici olarak koordine etmiş ve şirketin taraf olduğu Toplu İş Sözleşmeleri görüşmelerine 2003 yılından bu yana hukukçu ve işveren temsilcisi sıfatıyla hukukî danışmanlık vermiştir. Ayrıca Türk Telekom ile BTK arasında imzalanan İmtiyaz Sözleşmesinin uygulanması sürecini denetlemek için oluşturulan, Lisans Koordinasyon Kurulunda 2010-2015 yılları arasında üyelik, 2007-2012 yılları arasında Türk Telekom Sağlık, Sosyal ve Yardım Vakfında Yönetim Kurulu üyeliği, 2011-2014 yılları arasında Türk Telekom Biriktirme Yardım Sandığında Yönetim Kurulu üyeliği, 2014-2016 yılları arasında PTT Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Yakup Öztunç, Ocak 2017 tarihinden itibaren Türk Telekom Hukuk Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

​​​

Yavuz Türkmen

Yavuz Türkmen 1995 yılında Bilkent Üniversitesi İktisat bölümünden dereceyle mezun olmuştur. Kariyerine 1995 yılında KPMG’de başlayan Türkmen, ardından 2004-2006 yılları arasında Türk Hava Yollarında Mali Kontrol Müdürü olarak görev aldıktan sonra, 2006 yılında özel bir kimya şirketinde Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2007 yılında Genel Muhasebe Müdürü olarak Türk Telekom’a katılan Türkmen, 2009-2017 yıllarında Türk Telekom Finansal Kontrol Direktörü ve Türk Telekom Grubu Finansal Kontrol Direktörü olarak görev yapmıştır. Bu süre içerisinde,finans biriminin değişim sürecinde aktif olarak görev almış ve alanında ilk olan bir çok projenin hayata geçmesinde sorumluluk sahibi olmuştur. Yavuz Türkmen Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) ve Bağımsız Denetçi belgelerine sahiptir.

Yavuz Türkmen, Şubat 2017 tarihinden itibaren Türk Telekom İç Denetim Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. ​

Yavuz Yıldırım

Yavuz Yıldırım, 1999 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Bir süre ticaret ile uğraştıktan sonra, 2002 yılında Telsim Telekomünikasyon A.Ş.’de profesyonel kariyerine başlamış ve devamında 2004-2006 yıllarında Nortel Networks Netaş, 2006-2009 yılları arasında ise yaklaşık 3,5 yıl Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.’de satış ve pazarlama birimlerinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2009 yılında Türk Telekom bünyesine KOBİ Satış Operasyon Müdürü olarak dahil olmuş ve KOBİ Satış Kanalının kurulmasına katkı sağlamış olan Yavuz Yıldırım, Kasım 2011'de Toptan Satış Direktörü ve Nisan 2015 - Aralık 2016 tarihleri arasında Türk Telekom Toptan Müşteri İş Birimi Başkanı görevlerini üstlenmiştir.
Yıldırım, Aralık 2016 tarihinden itibaren Toptan Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Yusuf Kıraç, Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 1994 yılında mezun olmuştur. 1996 yılında Siemens’te kariyerine başlamış olup, daha sonra Planlama ve Entegrasyon Yönetimi Yöneticisi olarak çalışmış ve ardından Nokia Siemens Networks şirketinde aynı unvan ile görevine devam etmiştir. 2008 yılında Türk Telekom’da çalışmaya başlayan Kıraç, Kırsal Donuşum, Türk Telekom NGN ve Fiber Donuşum projeleriyle Türk Telekom’un All IP mimarisinde aşama atlatan başarılı donuşum projelerini yürüten ekipte yer almıştır. 2010 yılında Network Direktörlüğü görevini üstlenerek, Fiber Donuşumu, DWDM, MPLS, DC Donuşum ve TTVPN gibi Türk Telekom’a karlılık ve kapasite kazandıran pek çok projeye liderlik etmiştir. 2010-2014 tarihleri arasında mevcut görevinin yanı sıra merkezi Brüksel’de bulunan Avrupa Telekomünikasyon Operatörleri Organizasyonu ETNO’nun NANI Çalışma Grubu Başkanlığı’nı da yapmıştır. Başkanlık görevi boyunca ETNO’da numaralandırma ve adresleme konularında; özellikle ipv4’ten ipv6’ya geçiş, numara taşınabilirliği, M2M gelecek stratejileri ve politikalarının belirlenmesinde başta Avrupa komisyonu olmak üzere CoCom, ECC, ITU, ETSI, ICANN, RIPE gibi uluslararası kuruluşlarla yakından çalışmıştır. Türk Telekom, Avea ve TTNet şirketlerinin birleşmesi ile oluşan yeni yapılanma sonrası Core & Transport Network Direktörlüğü görevini yürütmüştür. Ayrıca 2015 yılından itibaren ESB (Erişim Sağlayıcıları Birliğinde) Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmaktadır. Yusuf Kıraç, Aralık 2016 tarihinden itibaren Türk Telekom International Genel Müdürlüğü görevini sürdürmüştür.

Lütfen kişisel notunuzu ekleyin Eklediğiniz notları sadece siz görebilirsiniz.
GÖNDER

Bu sayfadaki notlarınız

FAALİYET RAPORU

PDF

ÖZET BİLGİPDF (912KB)

FAVORİLERİM & NOTLARIM

Twitter'da Takip Et