Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız

Yönetim Kurulu

Mohammed Hariri

​​Oger Telecom Limited'in Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı sürdüren Hariri, Türk Telekom, TTNET A.Ş. ve Avea'nın da Yönetim Kurulu Başkanı'dır. Mohammed Hariri; 30 yıldan uzun bir süredir yönetiminde yer aldığı Saudi Oger Ltd.'nin Finans ve Yatırımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı'nı sürdürmektedir. Hariri, Ojer Telekomünikasyon A.Ş., Oger Telecom Ltd., Cell C, GrupMed International Holding Ltd., GrupMed S.A.L., BankMed S.A.L. ve bu şirketlerin Beyrut ve Cenevre'deki iştirakleri ile SaudiMed Investment Company ve Al Mal Investment Holding şirketlerinde de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ürdün'deki Arab Bank plc, Güney Afrika'daki 3C Telecommunications (PTY) Ltd, Fransa'daki Entreprise de Travaux Internationaux (ETI), , Oger International S.A. ve Saudi Oger Grubu'na bağlı birçok şirketin yönetim kurullarında görev yapmaktadır. Bunun yanı sıra Lübnan Bankalar Birliği'nin Yönetim Kurulu'nda da görev alan Hariri, Deutsche Bank PWM Orta Doğu ve Afrika Danışma Kurulu üyesidir. Mohammed Hariri, Kasım 2005'te Türk Telekom Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilmiş; Haziran 2008 ile Nisan 2009 arasında Türk Telekom Denetim Komitesi Başkanı olarak görev yapmıştır. Hariri, Nisan 2008'den bu yana Yönetim Kurulu Başkanı, Nisan 2009'dan bu yana İcra Komitesi Başkanı ve 17 Ekim 2012'den bu yana Kurumsal Yönetim Komitesi üyesi olarak görev yapmaktadır.​​​

​​

Dr. Ömer Fatih Sayan 1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi - Elektronik Mühendisliği, Bahçeşehir Üniversitesi - Hukuk Fakültesi ve Oxford Üniversitesi - St Antony’s School Diplomasi Eğitimi dallarında lisans diplomaları almıştır. Münih Teknik Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Haberleşme Mühendisliği, İstanbul Üniversitesi - Biyomedikal Mühendisliği üzerine yüksek lisans diploması almıştır. İstanbul Üniversitesi, Biyomedikal Mühendisliği üzerine doktora diploması almıştır. 1995 yılında iş hayatına İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde atılan Sayan, üniversite eğitiminin ardından ise Türkiye, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde sektörle ilgili özel şirketlerde çip üretimi, cep telefonu dizaynı ve AR-GE alanlarında çalışmıştır. Silikon Vadisi İnsiyatifinde görev alarak girişimcilik konusunda çalışmalarda bulunan Sayan, Türkiye ve Almanya’da çeşitli üniversitelerde Bilişim Hukuku ve Bilişimde Yeni Trendler konularında dersler vermiştir. Sayan’ın, araştırma konularıyla ilgili çeşitli konferanslar ve bilimsel dergilerde yayımlanmış çok sayıda makaleleri bulunmaktadır. 2007-2014 tarihleri arasında Başbakanlık Müşavirliği ve Başbakan Başmüşavirliği görevinde bulunmuştur. Haziran 2015 ve Temmuz 2018 yılları arasında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanlığı görevini yapmıştır. 21 Temmuz 2018 tarihinden beri Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Sayan, İngilizce, Almanca ve Fransızca bilmektedir.​​​​

Telekom, enerji, petrokimya, tekstil ve denetim dâhil olmak üzere çeşitli sektörlerde finans, muhasebe, vergi ve yönetim alanlarında 22 yıllık profesyonel yöneticilik tecrübesine sahiptir.

Profesyonel iş hayatına, Kuveyt Türk A.Ş. Teftiş Kurulu’nda Müfettiş olarak başlamış, sonrasında 2003 yılında Çalık Holding‘de sırasıyla Finans Müdürü ve Grup Finans Direktörü olarak görevini yürütmüştür.

2008-2012 yılları arasında ise Akfel Grup bünyesinde CFO ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevleri yapmıştır. Aksu, 2012-2016 yılları arasında sırasıyla Azerbaycan Milli Petrol ve Gaz şirketi (SOCAR) iştirakleri olan Petkim Petrokimya Holding A.Ş. ve STAR Rafineri A.Ş.’de CFO olarak görev yapmıştır.

Bülent Aksu, farklı sektörlerde birçok satın alma, birleşme işlemlerini gerçekleştirmiş, uluslararası ve yerel piyasalarda proje finansmanı, bono ihracı gibi finansal işlemleri aktif olarak yürütmüştür.

Ülkemizin en önemli sanayi yatırımlarından biri olan STAR Rafinerisi’nin 23 yerel ve uluslararası finansal kuruluşla imzalamış olduğu, 18 yıl vade ve 3,3 Milyar USD’lik finansman anlaşmasının tamamlanmasına liderlik etmiştir. Bu kredi anlaşması, hem toplam tutarı hem de vadesi bakımından o tarihe kadar Türkiye’de yapılmış en büyük proje finansmanı işlemi olmuştur. Ayrıca 2014 yılı içerisinde Avrupa’da yapılan en büyük proje finansmanı işlemi olarak kayıtlara geçmiştir.

Bülent Aksu, 20 Temmuz 2016 - 17 Temmuz 2018 tarihleri arasında Turkcell’de Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CFO) olarak görev yapmıştır. Bilanço ve kur riski yönetiminde uluslararası uygulamalarının yanısıra, yatırımların finansmanına yönelik yenilikçi çözümleri ile Turkcell’e önemli katkılar sunmuştur.

Aksu, 3 Ağustos 2018 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde Bakan Yardımcısı olarak görev yapmaya başlamıştır.

Aksu, 2016 ve 2018 yıllarında, Fortune Türkiye dergisi tarafından Türkiye’nin en etkili 50 CFO’sundan biri olarak seçilmiştir. Bülent Aksu, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden 1996 yılında mezun olmuştur. Üç çocuk babasıdır.

Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964'te Şanlıurfa Viranşehir'de doğdu.

Siyaset Bilimi Uzmanı; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını aldı. Farklı Üniversitelerde Siyaset Bilimi, Türk Siyasal Hayatı, Devlet ve Siyaset Sosyolojisi dersleri verdi.

İş Adamı, Tekstil işiyle uğraştı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, Tügva, Önder, Utesav, TDED, BEK, İDD, İDV ve benzeri Vakıf ve Derneğin Üyeliği devam etmektedir.

Halen ÜTEV Vakfı Başkanlığı, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu Türkiye Başkanı olup Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezinde Bilim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarda bulunmaktadır.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa, 26. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi.

Nureddin Nebati, 6 Eylül 2018 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde Bakan Yardımcısı olarak görev yapmaya başlamıştır.

İyi düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Selim Dursun 1957 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1980 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 1980-2002 yılları arasında Makine Mühendisi olarak özel sektörde çalışmış ve yöneticilik yapmıştır. 2003-2005 yılları arasında Ulaştırma Bakanlığı Bakan Danışmanlığı, 2005-2011 yılları arasında Ulaştırma Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü, 2011-2012 yılları arasında TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, 2012-2015 yılları arasında Ulaştırma Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği görevlerini yürütmüştür. Türkiye Büyük Millet Meclisi 25. ve 26. Dönem Sivas Milletvekilli olarak seçilmiştir. Aynı dönemlerde TBMM Peru Dostluk Grubu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Sivil Toplum Kuruluşlarında Başkan, Yönetici ve Üye olarak çeşitli sosyal görevlerde bulunmuştur. 2004-2007 yılları arasında Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, 2006-2015 yılları arasında Ulaştırma Spor Kulübü Dernek Başkanlığı ile 2011-2012 yılları arasında Sivas Demirspor Kulübü Başkanlığı yapmıştır. Temmuz 2018 tarihinden itibaren T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli ve 4 çocuk babasıdır.​​

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı, ekonomist, finans analisti, bankacı, gazeteci, köşe yazarı. Yiğit Bulut, Kanal 6, Kanal E, CNN Türk'te ekonomi yorumculuğu ve Radikal, Vatan, Referans ve Habertürk gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Parametre, Finans Analiz programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. Doğuş Üniversitesi'nde bir dönem öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. 2009-2012 dönemleri arasında HaberTürk TV Genel Yayın Yönetmenliği, Bloomberg TR'de ekonomi yorumculuğu ve Gazete HaberTürk'te köşe yazarlığı yapmıştır. 2012-2013 dönemleri arasında 24 TV'de Genel Yayın Yönetmenliği ve Star gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. 2009'da HaberTürk TV'de başlattığı "Sansürsüz" adlı tartışma programını, 24 TV'de sunmaya devam etmiştir. Temmuz 2013, Ağustos 2014 arasında Başbakan Başdanışmanı olarak görev yapan Bulut Ağustos 2014 tarihinden bu yana Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olarak görev yapmaktadır. Galatasaray Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü mezunudur. Sorbonne Üniversitesi'nde yüksek lisans çalışmaları yapmıştır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.​​

Sefer Turan 1964 yılında Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde doğmuştur. İlk ve Orta öğrenimini Afşin’de tamamladıktan sonra 1978 yılında Afşin Lisesi’nden mezun olmuştur. 1980 yılında eğitim için yurtdışına çıkmış ve El Ezher Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okumuştur. 1985 yılında Mısır-Arap Cumhuriyet Radyosu Türkçe Yayınlarında gazeteciliğe başlamıştır. Ortadoğu’daki sıcak gelişmeleri yerinde takip etmiş, Arap Dünyası’ndaki siyasi ve ekonomik gelişmeleri izlemiştir. 1997 yılında Kanal 7’de göreve başlayan Turan, Dış Haberler Müdürlüğü yapmış ve Ülke TV’de “Doğu-Batı” adlı programı hazırlayıp sunmuştur. 13.04.2009 tarihinde TRT Arapça Koordinatörü olarak TRT’ye atanan Sefer Turan, 11.04.2011 tarihinde Başbakan Danışmanı, 02.09.2014 tarihinde Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak atanmıştır. Halen Cumhurbaşkanı Danışmanı görevini sürdürmekte olan Sefer Turan’ın eserleri; Kudüs: Tarihin Kalbi (2004), Coğrafyalar Gezdi Yüreğim (2006), Allah’a Ismarladık Kudüs (2006) ve Bilimler Tarihçisi: Fuat Sezgin’dir (2010). Sefer Turan evli ve üç çocuk babasıdır.​​​​

İbrahim Eren Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Çalışma hayatına kültür sanat alanında çeşitli firmalarda görev alarak başlayan İbrahim Eren, daha sonra medya prodüksiyon sektöründe ulusal ve uluslararası belgeseller, animasyonlar ve reklamlar olmak üzere birçok programın yapımcılığını üstlenmiştir.

2008 yılında Turkuvaz Medya Grubu bünyesindeki ATV’de göreve başlayan İbrahim Eren, ATV İngiltere Temsilciğini yaptıktan sonra 2010 yılından itibaren sırasıyla; ATV Avrupa’nın Genel Müdürlüğü ve ATV’nin Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir.

Londra’da bulunan University of Westminster’dan medya yöneticiliği alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Eren, Temmuz 2013'den itibaren Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptığı Türkiye Radyo ve Televizyon (TRT) Kurumuna Temmuz 2017'de Genel Müdür olarak atanmıştır.

İbrahim Eren, televizyon sektörünün ortak endüstri komitesi olan TİAK A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığının yanı sıra International Emmy Direktörlüğü görevlerini de yürütmektedir.

İbrahim Eren evli ve 3 çocuk babasıdır.

​​​​

1991 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmasının ardından University of Pennsylvania- The Wharton School'da işletme yüksek lisansını tamamlamıştır. Kariyerine 1998 yılında Superonline'da Tüketici Hizmetleri Bölümü Başkanı olarak başlamış, sonrasında Doğan Medya Grubu'nda Internet Hizmetleri Direktörü olarak görev yapmış, 1999-2001 yılları arasında Garanti Bankası'nda Doğrudan Bankacılık Kıdemli Başkan Yardımcılığı, 2001-2002 yılları arasında internet servis sağlayıcısı İxir'in Genel Müdürlüğü'nü yapmıştır. 2002-2004 yılları arasında Garanti Bank International'da Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yerine getirdikten sonra, 2004 yılında Doğuş Otomotiv Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2005 yılında bir Turkcell iştiraki olan Mapco'nun Genel Müdürlüğü'ne getirilmiş, 2005-2009 yılları arasında ise Turkcell'de Katma Değerli Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yapmıştır. 2009-2013 yılları arasında Vodafone'un Londra'daki merkes ofisinde sırasıyla Global Mobil Ödemeler Direktörlüğü, Global Data ve İletişim Hizmetleri Direktörlüğü ve Global Tüketici Ürünleri Direktörlüğü görevlerini yerine getirmiştir. 2013 yılından bu yana Saudi Telecom Company (STC)'de Bireysel Müşterilerden Sorumlu Kıdemli Genel Müdür Yardımcılığı'nı yapmakta olan Cenk Serdar aynı zamanda Avea İletişim Hizmetleri A.Ş., Contact Centers Company ve SALE Advanced Co. Ltd. şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.​​

Hakam Kanafani

Hakam Kanafani Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Başdanışmanı ve Türk Telekom Yönetim Kurulu üyesidir. Oger Telecom Limited'in yönetim kurulunda ve Türk Telekom Grubu'nun teknoloji şirketleri Argela, Innova ve Sebit'in yönetim kurullarında yer alan Kanafani, Türk Telekom International Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili'dir. Daha önce Türk Telekom Grup CEO ve öncesinde Oger Telecom İş Geliştirme ve Sinerji Başkanı olarak görev yaptı. Filistin'in ilk özel mobil şebekesi olan JAWWAL'ın Genel Müdürü olan Kanafani, kariyerine NASA'nın Goddard Uzay Uçuş Merkezi'nde başladı. Beta Gamma Sigma onur derecesine sahiptir ve Maryland, College Park'tan mezundur. Genç Global Liderler ve Genç Arap Liderler kurucu üyesi olan Kanafani, geçmişte GSMA yönetim kurulunda Türk Telekom Grubunu temsil etmiş olup halen ETNO ve SAMENA yönetim kurullarında Türk Telekom Grubu'nu temsil etmektedir. Kanafani GTB'nin dünyanın en güçlü 100 telekom yöneticisi listesinde yer almaktadır ve 2011, 2012 ve 2013 yıllarında Yatırımcı İlişkileri alanında Türkiye'nin En İyi CEO'su seçilmiştir.​​​​

​​

Sayın Al-Dughaither, King Fahd Petroleum & Minerals Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 1998 yılında mezun olmuştur.

Kariyerine 1999 yılında Suudi Arabistan Riyadh Bank’ta iç denetçi olarak başlamış ve sonrasında Saudi Telecom Company (STC) Grubunda yönetici olarak çeşitli pozisyonlarda görev yapmıştır.

Al-Dughaither, kurumsal strateji ve finansal yükümlülüklere ilişkin uluslararası ticari ve performans yönetimi çözümlerinde 19 yıllık deneyime sahiptir.

Farklı ülkelerde 10'un üzerinde iş biriminin yönetimi, durum tespiti faaliyetleri, start-up'lar (VIVA Kuveyt ve Bahreyn) ile pek çok satın alma, elden çıkarma ve büyük ölçekli dış kaynak sağlama görevlerinde bulunarak çeşitli yönetim uygulamalarında deneyim kazanmıştır.

Ayrıca, kurumsal stratejik planlama alanında üst düzey yöneticilik görevleri üstlenmiş olup, şirketlerin operasyonel fonksiyonlarının (İK, Bilişim, Finans, Tedarik, vb.) entegrasyonunu gerçekleştirerek etkin iş süreçleri vasıtasıyla önemli oranda maliyet tasarrufu ve operasyonel verimlilik sağlanması konularında katkıda bulunmuştur.

Sayın Al-Dughaither, 2013 yılının Eylül ayında STC Investments'ın STC Grubu Sinerji Genel Müdür’ü olmuştur. Ayrıca Sayın Al-Dughaither, “STC Gulf Investment Holding 3 SPC”nin Yönetim Kurulu'nda görev yapmaktadır.

Lütfen kişisel notunuzu ekleyin Eklediğiniz notları sadece siz görebilirsiniz.
GÖNDER

Bu sayfadaki notlarınız

FAALİYET RAPORU

PDF

ÖZET BİLGİPDF (912KB)

FAVORİLERİM & NOTLARIM

Twitter'da Takip Et