Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız

Üst Yönetim

Ümit Önal

Çalışma hayatına medya ve iletişim sektöründe başlayan Ümit Önal, 2007 yılında Turkuvaz Medya Grubu’na katılarak 2015 yılına kadar sırasıyla ATV Genel Müdürlüğü, Reklam Grup Başkanlığı ve İcra Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

2015’te Digitürk Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürlük görevlerini üstlenen Ümit Önal, Digitürk’ün BeIN gruba satış sürecini başarıyla yönetmiştir.

2016 yılı sonunda Türk Telekom ailesine katılan Ümit Önal, 2016-2018 yılları arasında Türk Telekom Satış ve Müşteri Hizmetleri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi, 2018 Aralık ayından itibaren şirketin Pazarlama ve Müşteri Hizmetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini de sürdürmektedir.

Türk Telekom’un halka arzından bu yana en başarılı büyüme performansına liderlik eden Ümit Önal, 2018’de son 10 yılın rekor abone büyümesine ve en yüksek gelir artışına imza attı.

31 Temmuz 2019 tarihi itibariyle, Türkiye’nin lider telekomünikasyon ve teknoloji şirketi Türk Telekom’da CEO’luk pozisyonuna atanan Ümit Önal; ülkemizin dijital ve teknolojik dönüşümüne öncülük etme vizyonuyla çalışmalarına başladı.

Medya sektöründe 20 yılın üzerinde deneyimi ile Ümit Önal, Türkiye’nin medya transformasyonunun gerçekleştirilmesi sürecinin bir parçası olma şansını yakalamış ve kariyeri boyunca sektör derneklerinde aktif olarak görev almıştır. Önal, TİAK A.Ş (Televizyon İzleme ve Araştırmaları Komitesi) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. TVYD (Televizyon Yayıncıları Derneği) ile RVD (Reklam Verenler Derneği) Yönetim Kurulu üyesidir. Evli ve üç kız çocuk babasıdır. 1973 yılında doğan Ümit Önal, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur.​​

Kaan Aktan

Kaan Aktan, Galatasaray Lisesinin ardından 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olmuştur. Kariyerine 1995 yılında Anadolu Grubu’nda başlamış ve 2002 yılında PepsiCo-Pepsi Bottling Group Türkiye Operasyonu’nda, 2007 yılından itibaren ise TPG (Texas Pacific Group) Yatırım Fonu Türkiye portföy şirketlerinde finans alanında yöneticilik görevinde bulunmuştur. 2010 yılında Finans Projeleri Direktörü olarak Türk Telekom Grubu’na katılan Aktan, 2013 yılı Mart ayı itibarıyla TTNET Finans Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Eylül - Aralık 2014 arasında mevcut sorumluluklarına ilaveten TTNET Genel Müdürlüğü görevini vekaleten üstlenmiştir.  Şubat 2015 – Kasım 2016 tarihleri arasında TTNET Bireysel Finans Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Kaan Aktan, Ağustos 2016’dan itibaren vekaleten AssisTT Genel Müdürlüğü görevini de üstlenmiştir.

Kaan Aktan, Aralık 2016 tarihinden itibaren Türk Telekom Finans Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

​​

Dr. Mehmet Beytur İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden 1991 yılında mezun olduktan sonra 1995 yılında Marmara Üniversitesinde İktisat alanında yüksek lisans, 2008 yılında ise Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde İşletme Doktora derecesi almıştır.

İş hayatına 1991 yılında Türk Telekom’da (o günün PTT’si) erişim mühendisi olarak başlamış olup şef mühendis, müdür, bölge müdür yardımcısı ve il müdürü pozisyonlarından sonra 10 yılı aşkın bir süredir İstanbul Bölge Müdürlüğü görevini yapmıştır. Bu görevde teknik, ticari ve tüm destek fonksiyonlarını yürütmüştür. Kablo TV, X-Bar Santral Dönüşümü, Kırsal Santral Dönüşümü, NGN, Fiber Dönüşümü, Bayilik Sistemi, Çağrı Merkezi Projesi, Ofis Dönüşüm Projesi, Performans Yönetim Sistemi ve Organizasyonel Değişim Projeleri görev aldığı projelerden bazılarıdır.

Dr. Mehmet Beytur, Türk Telekom Biriktirme Yardım Sandığı Yönetim Kurulu Başkanlığının yanında Türk Telekom Basketbol Kulübü Yönetim Kurulu üyeliği de yapmaktadır.

Dr. Mehmet Beytur Eylül 2019’dan itibaren Destek Hizmetleri ve Satınalma Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı görevini sürdürmektedir.

Dr. Ramazan Demir

Ramazan Demir 1995 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, 2000 yılında MIT Sloan School of Management'dan Yöneylem Araştırması alanında doktora derecesini almıştır. 2005 yılına kadar Sentient Jet özel havacılık start-up’ında çalışarak, öncü ve başarılı bir ‘asset-free’ pazar yeri oluşturmuştur. Daha sonra, Dr. Demir Yahoo!’da (Verizon Medya) 4 yıl boyunca arama motoru ve dikey ürünlerin de bulunduğu global ürünler portföyünden sorumlu Pazaryeri Direktörü olarak görev yapmıştır. 2009 yılında Türk Telekom Grubu’na katılan Dr. Demir, o tarihten itibaren grup bünyesinde farklı alanlarda aktif katkı sağlamaktadır. Türk Telekom Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı, Regülasyon Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yapan Dr. Demir 2016 Ekim itibariyle dijital girişimlerden sorumlu Baş Danışman olarak görev yapmaktadır. 2014 ve 2016 yılları arasında Avrupa Telekomünikasyon Birliği (ETNO) Yönetim Kurulu Üyesi olan Dr. Demir iletişim, teknoloji ve medyayı kapsayan çeşitli STK’larda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Önde gelen medya ve reklam gruplarından Adconion’e (Amobee Inc tarafından satın alınan) Baş Bilim Danışmanı olarak destek sağlamıştır. Dr. Demir, dünyanın önde gelen varlık yönetim şirketi Putnam Investment’da yatırım modelleri geliştirmiş ve uygulamıştır.​

İnternet teknolojisi, arama motoru ve dijital servisler üzerine onaylanmış 5 tane patenti olan Dr. Ramazan Demir Mart 2019’dan itibaren Türk Telekom Dijital ve Siber Güvenlik Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.​

Fırat Yaman Er

Fırat Yaman Er, 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuş ve ardından 2001 yılında Amerika’da San Francisco State Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır. Kariyerine 1997 yılında Doğan Holding’de başlamış olan Fırat Yaman Er, 2001 yılında Aria İletişim Hizmetleri’ne katılmış, özellikle Aria ve Aycell birleşme sürecinde aktif rol almıştır. Birleşme sonrası Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.’de 2006 yılına kadar görevine devam etmiştir. 2008 yılında Oger Telecom’da İş Planlama Direktörü olarak çalışmaya başlamıştır. 2011 yılında ise Oger Telecom’da İş Planlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir.

Mayıs 2014’de ise Türk Telekom’da İş Planlama Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Fırat Yaman Er, Mart 2016-Aralık 2016 arasında Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı görevini de vekaleten yürütmüştür. Fırat Yaman Er Aralık 2016 tarihinden itibaren Strateji, Planlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

​​​​

Ali Gürsoy Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden 1993 yılında mezun olmuştur. 1995 yılında Şişecam Grubunda uzman yardımcısı olarak başladığı çalışma hayatına Esbank T.A.Ş pazarlama bölümünde uzman olarak devam etmiştir.

1997 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek sırası ile Pace University – M.S. in Investment Management, Columbia University – Computer Science (Diploma) ve University of Chicago – M.S. in Financial Mathematics bölümlerinde eğitimlerini tamamlamıştır.

Amerika Birleşik Devletleri’nde ATB Consulting ve Aragon Asset Management firmalarında sırasıyla Financial Analyst ve Finansal Risk Müdürü olarak çalışmıştır. 2006 yılında Türkiye’ye dönen Ali Gürsoy, RiskTürk Finansal Yazılım firmasında genel müdür yardımcısı olarak 5 yıl süre ile çalışmıştır.

2011’den itibaren Türk Telekom Grubunda Kurumsal Risk Yönetimi Direktörü olarak görev yapan Ali Gürsoy, 2018 yılında Assistt A.Ş.’ye finanstan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak atanmış olup iki görevi beraber yürütmektedir.​​

Yusuf Kıraç

Yusuf Kıraç, Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 1994 yılında mezun olmuştur. 1996 yılında Siemens’te kariyerine başlamış olup, daha sonra Planlama ve Entegrasyon Yönetimi Yöneticisi olarak çalışmış ve ardından Nokia Siemens Networks şirketinde aynı unvan ile görevine devam etmiştir. 2008 yılında Türk Telekom’da çalışmaya başlayan Kıraç, Kırsal Donuşum, Türk Telekom NGN ve Fiber Donuşum projeleriyle Türk Telekom’un All IP mimarisinde aşama atlatan başarılı donuşum projelerini yürüten ekipte yer almıştır. 2010 yılında Network Direktörlüğü görevini üstlenerek, Fiber Donuşumu, DWDM, MPLS, DC Donuşum ve TTVPN gibi Türk Telekom’a karlılık ve kapasite kazandıran pek çok projeye liderlik etmiştir. 2010-2014 tarihleri arasında mevcut görevinin yanı sıra merkezi Brüksel’de bulunan Avrupa Telekomünikasyon Operatörleri Organizasyonu ETNO’nun NANI Çalışma Grubu Başkanlığı’nı da yapmıştır. Başkanlık görevi boyunca ETNO’da numaralandırma ve adresleme konularında; özellikle ipv4’ten ipv6’ya geçiş, numara taşınabilirliği, M2M gelecek stratejileri ve politikalarının belirlenmesinde başta Avrupa komisyonu olmak üzere CoCom, ECC, ITU, ETSI, ICANN, RIPE gibi uluslararası kuruluşlarla yakından çalışmıştır. Türk Telekom, Avea ve TTNet şirketlerinin birleşmesi ile oluşan yeni yapılanma sonrası Core & Transport Network Direktörlüğü görevini yürütmüştür. Ayrıca 2015 yılından itibaren ESB (Erişim Sağlayıcıları Birliğinde) Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmaktadır. Yusuf Kıraç, Aralık 2016 tarihinden itibaren Türk Telekom International Genel Müdürlüğü görevini sürdürmüştür.​

Yavuz Türkmen

Yavuz Türkmen 1995 yılında Bilkent Üniversitesi İktisat bölümünden dereceyle mezun olmuştur. Kariyerine 1995 yılında KPMG’de başlayan Türkmen, ardından 2004-2006 yılları arasında Türk Hava Yollarında Mali Kontrol Müdürü olarak görev aldıktan sonra, 2006 yılında özel bir kimya şirketinde Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2007 yılında Genel Muhasebe Müdürü olarak Türk Telekom’a katılan Türkmen, 2009-2017 yıllarında Türk Telekom Finansal Kontrol Direktörü ve Türk Telekom Grubu Finansal Kontrol Direktörü olarak görev yapmıştır. Bu süre içerisinde,finans biriminin değişim sürecinde aktif olarak görev almış ve alanında ilk olan bir çok projenin hayata geçmesinde sorumluluk sahibi olmuştur. Yavuz Türkmen Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) ve Bağımsız Denetçi belgelerine sahiptir.

Yavuz Türkmen, Şubat 2017 tarihinden itibaren Türk Telekom İç Denetim Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. ​​

Mehmet Emre Vural, 1990 yılında Kara Harp Okulu’ndan Elektrik & Elektronik Mühendisi olarak mezun olduktan sonra, 1991 yılında Topçu ve Füze Okulunu tamamlamıştır.

İş hayatına 1994 yılında Kraft Foods’ta (o dönem de Kar Gıda A.Ş.) başlamış, İnsan Kaynakları, İdari İşler, Bilgi İşlem ve Hukuk fonksiyonlarını da uhdesine alarak şef, müdür ve koordinatör seviyelerinde görev yapmıştır. 2002 yılında Ülker Grubuna katılan Vural, burada da işe alım müdürlüğü, İK iş ortaklığı, Uluslararası Operasyonlar Direktörü ve Yıldız Holding İK Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2012 yılında Matlı A.Ş.’de yönetim kurulu üyesi ve genel müdür olarak görev yaptıktan sonra, 2014 yılından itibaren Destek Holding CEO’su olarak çalışmıştır.

Bu görevleri boyunca çeşitli reorganizasyon, renovasyon, implementasyon ve lansman projelerini tamamlamıştır.​​​

Uğur Nabi Yalçın İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu olup, 1997 Yılında Migros Türk T.A.Ş.’de avukat olarak mesleğe başlamıştır. 1998 ile 2007 yılları arasında Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Şirketi BDO Denet Yönetim Danışmanlığı Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’de avukat ve hukuk müşaviri olarak çalışmıştır. 2007 ile 2015 yılları arasında Aktif Yatırım Bankası A.Ş. Hukuk Baş Müşaviri olarak görev ifa etmiştir. 2015 yılından beri serbest avukat olarak meslek hayatına devam etmektedir. Sayın Yalçın, meslek hayatı boyunca çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyesi olarak görev almıştır.​

Yavuz Yıldırım

Yavuz Yıldırım, 1999 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Bir süre ticaret ile uğraştıktan sonra, 2002 yılında Telsim Telekomünikasyon A.Ş.’de profesyonel kariyerine başlamış ve devamında 2004-2006 yıllarında Nortel Networks Netaş, 2006-2009 yılları arasında ise yaklaşık 3,5 yıl Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.’de satış ve pazarlama birimlerinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2009 yılında Türk Telekom bünyesine KOBİ Satış Operasyon Müdürü olarak dahil olmuş ve KOBİ Satış Kanalının kurulmasına katkı sağlamış olan Yavuz Yıldırım, Kasım 2011'de Toptan Satış Direktörü ve Nisan 2015 - Aralık 2016 tarihleri arasında Türk Telekom Toptan Müşteri İş Birimi Başkanı görevlerini üstlenmiştir.
Yıldırım, Aralık 2016 tarihinden itibaren Toptan Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.​

Lütfen kişisel notunuzu ekleyin Eklediğiniz notları sadece siz görebilirsiniz.
GÖNDER

Bu sayfadaki notlarınız