Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız

Grup Şirketleri

Türk Telekom

Mohammed HaririTürk Telekom Grubu, sabit hat ve GSM'den geniş bant internete kadar bütünleşmiş telekomünikasyon hizmetleri sunmaktadır. Türk Telekom grup şirketlerinin 30 Eylül 2018 itibarıyla 14,3 milyon sabit erişim hattı, 10,6 milyon geniş bant ve 20,8 milyon mobil abonesi bulunmaktadır. Grup şirketleri, tüm ülkeyi kapsayan modern şebeke altyapısıyla Türkiye genelindeki bireysel ve kurumsal müşterilerine geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Genişbant operatörü TTNET, yakınsama teknolojileri şirketi Argela, BT çözüm sağlayıcısı Innova, online eğitim yazılımları şirketi Sebit A.Ş., ve çağrı merkezi şirketi AssisTT şirketlerinin %99,9'una, toptan data ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International ve iştiraklerinin ise %100'üne sahip olan Türk Telekom, aynı zamanda Türkiye'deki üç GSM operatöründen biri olan TT Mobil hisselerinin %100'üne sahiptir.

Devamı

TT Mobil

Gelişmiş altyapısı ve teknoloji yatırımlarıyla müşterilerine yenilikçi ve kaliteli hizmetler sunan TT Mobil, 2018 3Ç’de de güçlü büyümesini sürdürmüştür. 2018 Eylül sonu itibarıyla TT Mobil 20,8 milyon müşteri sayısına ulaşmıştır.

Not: Türk Telekom mobil, sabit ses, sabit genişbant ve TV alanında hizmet veren markalarını, Türk Telekomünikasyon A.Ş., TTNET A.Ş. ve TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş.'nin tüzel kişiliklerini koruyarak "Türk Telekom" tek markası altında birleştirmiştir.

TTNET

Türkiye'yi internete bağlamak ve dünyayla tanıştırmak amacıyla 2006'da kurulan TTNET, dijital dönüşüme öncülük ederek kısa sürede tüm iletişim ihtiyaçlarını bir arada sunabilen Türkiye'nin lider internet şirketi haline gelmiştir. Günümüzde kurumsal ve bireysel hizmetleriyle sektörde öncü rol oynayan TTNET, en yüksek abone sayısı ile pazarın lideri konumundadır. İletişim teknolojilerinin bileşenleri olan Sabit Ses, Sabit Data, Mobil Ses, Mobil Data, TV ve dijital servisleri birlikte sahiplenen Şirket, sekiz yılda birçok yenilikçi ürün, hizmet ve servisi tüketicilerle buluşturmuştur.

Not: Türk Telekom mobil, sabit ses, sabit genişbant ve TV alanında hizmet veren markalarını, Türk Telekomünikasyon A.Ş., TTNET A.Ş. ve TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş.'nin tüzel kişiliklerini koruyarak "Türk Telekom" tek markası altında birleştirmiştir.

Türk Telekom International

Mohammed HaririTürk Telekom International, Türk Telekom Grubu'nun uluslararası toptan ses ve data altyapı satış ve pazarlama faaliyetlerinden sorumlu iştirakidir. 2010 yılında gerçekleştirilen satınalma ile Türk Telekom Grubu'na katılan Şirket, 2013 yılına kadar Pantel International adı ile faaliyet göstermiş, 1 Mayıs 2013'te ise markasını Türk Telekom International olarak değiştirmiştir.

Devamı

Innova

Mohammed Haririİnnova Bilişim Çözümleri A.Ş., bilişim teknolojilerinde uzman kadrosuyla Türkiye'nin öncü yazılım ve sistem entegratörü firmasıdır. İstanbul ve Ankara'daki ana ofislerinin yanı sıra Türkiye'nin çeşitli bölgelerine yayılmış 12 ofisi ile faaliyetlerine devam eden İnnova, Türkiye'nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin listelendiği Deloitte Teknoloji Fast50 programında, "10 yıldır aralıksız olarak yer almayı başaran tek şirket" olmuştur.

Devamı

Argela

Mohammed Hariri2004'te kurulan ve 2007'de Türk Telekom bünyesine katılan Argela, gelecek nesil telekomünikasyon teknolojileri için araştırma, geliştirme ve inovasyon faaliyetleri yürütmekte, 5G ve 5G'yi etkinleştiren teknolojiler konusunda fikri mülkiyet geliştirmektedir.

Devamı

Sebit

Mohammed Hariri28 yıllık araştırma-geliştirme deneyimi ve uluslararası örgütlenmesiyle Türkiye'nin en büyük eğitim teknolojileri şirketi olan Sebit, Türk Telekom'un grup sinerjisinden aldığı güçle ve teknolojinin yenilikçi kullanımıyla Türkiye'de eğitimin dönüşümüne katkıda bulunmaktadır.

Devamı

AssisTT

Mohammed HaririAssisTT, Kasım 2007'de yüzde 100 Türk Telekom iştiraki olarak kuruldu. Geleneksel çağrı merkezi işlevlerinin ötesine geçen AssisTT, satış-pazarlama, sosyal medya yönetimi ve mailing gibi birçok alanda müşterilerine çözüm sunan bir contact center şirketidir.

Devamı

Lütfen kişisel notunuzu ekleyin Eklediğiniz notları sadece siz görebilirsiniz.
GÖNDER

Bu sayfadaki notlarınız

FAALİYET RAPORU

PDF

ÖZET BİLGİPDF (912KB)

FAVORİLERİM & NOTLARIM

Twitter'da Takip Et