Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız

Innova

innova Kuruluş Yılı: 1999

Faaliyet Alanı: IT Danışmanlık Ürün ve Yazılım Hizmetleri

Türk Telekom Ortaklık Payı: 100%

Web Sitesi: www.innova.com.tr

İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş., bilişim teknolojilerinde uzman kadrosuyla Türkiye’nin öncü yazılım ve sistem entegratörü firmasıdır. İstanbul ve Ankara’daki ana ofislerinin yanı sıra Türkiye’nin çeşitli bölgelerine yayılmış 12 ofisi ile faaliyetlerine devam eden İnnova, Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin listelendiği Deloitte Teknoloji Fast50 programında, “10 yıldır aralıksız olarak yer almayı başaran tek şirket” olmuştur.

4 kıta, 36 ülke

Telekomünikasyon, finans, kamu, sağlık, perakende ve spor olmak üzere farklı sektörlerden Türkiye’nin lokomotif şirketlerinin tüm bilişim ihtiyaçlarına uçtan uca entegre çözümler sunan İnnova, bugüne kadar kendi kaynaklarıyla ürettiği çözümleri Türkiye sınırlarının ötesine taşımış, 2015 yılında ürün ve hizmet sunduğu ülkelere Kenya ve Gana’yı da ekleyerek faaliyet gösterdiği ülke sayısını dört kıtada 36 ülkeye çıkarmıştır.

İnnova tarafından geliştirilen ve bir marka haline gelen tahsilat, ödeme ve sadakat çözümleri platformu “PayFlex İnnova”, yurt içinde ve yurt dışında pek çok telekom ve finans kuruluşu tarafından tercih edilmektedir. Alanında lider konumda olan kiosk üretim markası “Kiosk İnnova” da yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda seçkin şirketin tercihi konumundadır.

Akıllı Şehir

Türk Telekom’un başlattığı entegre akıllı şehirlerle dijital dönüşüm hareketi çerçevesinde bulunan, güvenlik, verimlilik, ekonomi, çevresel duyarlılık ve yaşam kalitesi yükseltme gibi hedefler somut uygulamalara dönüşmeye başlamıştır. Bu kapsamda gerçekleştirilen en büyük iki proje ise Konya’nın Karaman ilçesinde ve Antalya’da bulunmaktadır.

E-Nabız

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen E-Nabız sistemi projesi, büyüklüğü bakımından Türkiye’deki sayılı e-devlet projelerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. Türkiye’nin en kapsamlı kişisel e-sağlık hizmeti olarak geliştirilen E-Nabız kapsamında, vatandaşların tüm sağlık kayıtlarını kendi istekleri doğrultusunda paylaşabilecekleri ve kayıtlarını her zaman yanlarında taşıyabilecekleri “Dijital Sağlık Karnesi” sistemi kullanıma alınmıştır.

Altyapı çalışmaları, uygulama geliştirme ve entegrasyon süreçleri uçtan uca Türk Telekom ve İnnova tarafından gerçekleştirilmektedir. Türkiye’nin 81 ilindeki tüm kamu sağlık kuruluşlarının, kişilerin onayıyla kişisel sağlık kayıtlarına erişebilmesini mümkün kılan proje kapsamında, Türk Telekom’un üstün güvenlikli veri merkezinde depolanan bilgilerin, vatandaşlara sağlık hizmetlerini daha kısa sürede, sorunsuz ve zahmetsizce alabilmesi hedeflenmektedir.

“Big Star” İnnova

2011-2014 yılları arasındaki net satış gelirlerinde kaydettiği büyüme performansıyla Deloitte Teknoloji Fast 50 Programı’na 10’uncu kez adını yazdırmayı başaran İnnova, programın “Büyükler Ligi” olarak da bilinen “Big Star” kategorisinde en iyi performansı gösteren şirket olmuştur. “Big Star” kategorisi birincisi, 2014 mali yılı süresince gelirleri 50 milyon Euro ve üzeri olan şirketlerin son dört yıldaki büyüme hızlarına, özgün ürünlerine ve ArGe faaliyetlerine göre belirlenmektedir.

İnnova’ya 2015’te 7 Ödül

Daha İnnova, başarılı projeleri sayesinde hem Türkiye’de bilişimin nabzını tutan araştırma şirketleri hem de uluslararası dört çözüm ortağı tarafından çeşitli ödüllere layık görülmüş, Deloitte ödüllerinin yanı sıra yedi ödül daha almıştır:

  • HP Yılın En Büyük Projesi Ödülü
  • LinkPlus Oracle Partner Excellence Club-Oracle İş Ortağı Başarı Ödülü
  • Bilişim 500 Çeşitli İş Uygulamaları-Sistem Entegratörü Kategorisinde Birincilik Ödülü
  • Huawei Yönetilebilen Hizmetler En İyi İş Ortağı Ödülü
  • Bulut Hizmetleri ve Yönetilebilir Hizmetler: Orta Doğu ve Türkiye
  • Cisco Yönetilebilir Hizmetler Yılın İş Ortağı Ödülü
  • Cisco Bulut Hizmetleri Yılın İş Ortağı Ödülü
​​​​
Lütfen kişisel notunuzu ekleyin Eklediğiniz notları sadece siz görebilirsiniz.
GÖNDER

Bu sayfadaki notlarınız