Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız

Innova

innova Kuruluş Yılı: 1999

Faaliyet Alanı: IT Danışmanlık Ürün ve Yazılım Hizmetleri

Türk Telekom Ortaklık Payı: 100%

Web Sitesi: www.innova.com.tr

Innova Bilişim Çözümleri A.Ş., bilişim teknolojilerinde uzman kadrosuyla Türkiye’nin öncü yazılım ve sistem entegratörü firmasıdır. İstanbul ve Ankara’daki ana ofislerinin yanı sıra Türkiye’nin çeşitli bölgelerine yayılmış 12 ofisi ile faaliyetlerine devam eden İnnova, Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri listelendiği Deloitte Teknoloji Fast50 programında, “12 yıldır aralıksız olarak yer almayı başaran tek şirket” olmuştur. nTelekomünikasyon, finans, kamu, sağlık, perakende ve hizmet olmak üzere farklı sektörlerden Türkiye’nin lokomotif şirketlerinin tüm bilişim ihtiyaçlarına uçtan uca entegre çözümler sunan İnnova, bugüne kadar kendi kaynaklarıyla ürettiği çözümleri Türkiye sınırlarının ötesine taşımıştır. Bugüne kadar ihracat yapmayı başardığı ülke sayısını dört kıtada 37’ye çıkarmıştır.

İnnova Bilişim 500’de her geçen yıl yükseliyor

Türkiye bilişim sektöründe faaliyet gösteren firmaların yıllık net satış gelirlerine göre yapılan ve bu sene 18’incisi düzenlenen Bilişim 500 araştırmasına göre İnnova, 2016 yılına kıyasla iki basamak artış göstererek 27. Sıraya yükselmiştir. Ayrıca Bilişim 500 Araştırması’nın sonuçlarına göre İnnova, Yılın İş Uygulamaları kategorisinde en yüksek satış gelirini elde ederek birinciliğe layık görülmüştür.

Kiosk İnnova Self Service çözümlere özel ilk AR-GE merkezi oldu

Türk Telekom’un bilgi teknolojileri çözümleri sağlayıcısı İnnova’nın self servis ve akıllı çözümler alanında faaliyet gösteren markası Kiosk İnnova, Ar-Ge Merkezi statüsüne kavuşmuştur. Yenilikçi ve katma değeri yüksek çözümlerin geliştirileceği Kiosk İnnova Ar-Ge Merkezi’nin, Türkiye’nin self servis ve otomasyon çözümleri alanında global endüstriye öncülük etmesi amacına katkı sağlaması planlanmaktadır.

İnnova Ar-Ge Merkezi statüsüyle büyük bir potansiyel barındıran self servis çözümler alanındaki iş ortaklarını ve akademisyenleri buluşturmayı, üniversite iş birlikleri ile yenilikçi Ar-Ge projeleri geliştirmeyi hedeflemektedir.

Kiosk İnnova markasıyla farklı sektörlere yönelik uçtan uca çözümler geliştiren İnnova, self servis çözümler alanında Türkiye’nin en büyük çözüm sağlayıcısı konumundadır. Kiosk İnnova imzasını taşıyan üstün nitelikli çözümler Türkiye’de olduğu gibi dünyanın birçok ülkesinde de başarıyla kullanılmaktadır.

Sorunlu alacakların tahsilatına yönelik yeni ürün:

PayFlex SmartCollect
İnnova’nın 4 Ekim’de lansmanı gerçekleştirilen yeni ürünü PayFlex SmartCollect, büyük ölçekli operasyonlar yürüten kurumların sorunlu alacaklarını, erken dönem tahsilat ve idari takip süreçlerinde kolayca yönetmelerini sağlamaktadır.

PayFlex BIG yeni ürünler arasına eklendi

PayFlex ürün ailesine yeni eklenen PayFlex Bank Interface Gateway (BIG) sayesinde kurumlar, farklı bankalarda bulunan hesaplarına dair hareketleri tek çatı altında toplayıp ilgili hesap hareketlerini muhasebe ya da ERP sistemlerine entegre edebilmektedirler. Kurumlar geliştirilen bu çözüm sayesinde muhasebe ve tahsilat süreçlerine dayalı operasyon yükünü hafifleterek bu süreçleri otomasyona taşımaktadır.

Akıllı Şehir Projeleri

Kars, Akıllı Şehir Projesi: Kars şehrinde YöneTT Wifi, Bulut Göz, Akıllı Aydınlatma, Akıllı Kavşak, Akıllı Otopark, Meteoroloji Ölçüm İstasyonu, Hava Kalitesi Ölçümü ve Şehir Erişim Noktaları çözümleri ile Akıllı Şehir Yönetim Platformu devreye alınarak 12 lokasyonda 800+ cihaz/ ekipman/sensör kurulumu gerçekleştirilmiştir. Kars şehir yönetiminin bu uygulamaları tek bir merkezden izlenmesi ve yönetilmesine olanak sağlanmıştır. Projenin ilk fazı Mart 2017, ikinci fazı Ekim 2017 ayında teslim edilmiştir. Antalya Akıllı Şehir Projesi: Antalya şehrinde Akıllı Şehir Yönetim Platformu ile YöneTT Wifi, Akıllı Aydınlatma, Akıllı Sulama, Şehir Erişim Noktaları, Panik Butonu ve Kronik Hasta Takibi bileşenleri ile devreye alınması projesine Ekim 2017 ayında başlanmıştır. Burulaş Ulaşım Sistemi Kart Dolum Kioskları Ek Alım Projesi: İlki 2015 yılında kurulan ve İnnova’nın ürünü olan Bursa Kart Dolum kioskları önceleri yalnızca metro istasyonlarında bulunmakta iken şimdilerde şehir merkezindeki otobüs duraklarında da hizmet vermeye başlamıştır.

Halkbank Sıra Sistemi Projesi

Halkbank’ın bin şubesinde sıra sisteminin değişimi projesine başlanmıştır. 31 Aralık 2017 itibarıyla 100 şubede sistem devreye alınmış durumdadır.

Ziraat Bankası - Üye İşyeri Tahsilat Çözümü

Üye işyerlerine elektronik tahsilat imkanı sunmak için PayFlex Sanal POS Server çözümünü tercih eden Ziraat Bankası, 2017 itibarıyla teknik altyapıyı değiştirerek bulut çözümden hizmet almaya başlamıştır. Türk Telekom IDC üzerinden verilen kesintisiz ve güvenli hizmet ile Ziraat Bankası bünyesindeki BT operasyon yükünü azaltarak maliyetlerini düşürmüştür.

Viva Kuwait - PayFlex Value Management System Entegrasyonu Gerçekleşti

Kuveyt’in en büyük Telekom operatörü Viva Kuwait abonelerine hizmet veren bayilerin kullandığı tahsilat altyapısı için PayFlex VMS’i tercih etmiştir. Depozito/ limit yönetimi, sipariş yönetimi, ürün/fiyat yönetimi, performans ölçümleme, saha satış ekibi yönetimi gibi modüllerin yanı sıra ön ödemeli kontör yükleme, fatura ödeme, PIN üretme, abonelik ve düzenli ödeme ile tahsilat yapan farklı iş modelleri PayFlex VMS sayesinde Viva Kuwait’in operasyonel yükünü önemli ölçüde hafifletmiştir.

Pegasus - Kabin Yönetim Sistemi Entegrasyonu

Uçuş öncesi, uçuş sırasında ve sonrasında kabin amirleri tarafından gerçekleştirilmesi gereken tüm işlemlerin dijital ortama aktarılması ve bu sayede, servis kalitesinde artış, ekip motivasyonunun artırılması, veri kaybının yada iletimde yaşanan gecikmelerin ortadan kaldırılması ve güncel veriye sürekli erişim sağlayan uygulama sayesinde Pegasus kağıt süreçlerini ortadan kaldırarak yüksek operasyonel verimlilik sağlamayı hedeflemektedir.

Hepsiburada - Payment Gateway Entegrasyonu

Hepsiburada’ya yönelik geliştirilen PayFlex Payment Gateway uygulaması sayesinde tüketiciler Hepsiburada.com üzerinde yaptıkları alışverişlerde belirli kriterlere göre bankalar üzerinden alışveriş kredisi sorgulaması yaparak kredi talebinde bulunabileceklerdir.

Sürat Kargo TTVPN Kurulum ve Bakım Projesi

Sürat Kargo’nun 850 lokasyonu için 850 adet DSL modem cihazının kurulumu gerçekleştirilmiştir.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Network Sistem Projesi

Türk Telekom ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası için gerçekleştirilen uçtan uca tümleşik iletişim projesi ile 5 binden fazla Cisco IP telefon ve tümleşik iletişim uygulaması kullanılmıştır.

İGDAŞ Bakım ve Destek Projesi

Mart 2013’te ERP projesi olarak başlayan İGDAŞ Projesi, 2017 itibarıyla destek sözleşmesi olarak devam etmektedir. Destek projesi abonelik, tahakkuk, işletme, bakım, yatırım, iç tesisat, müşteri ilişkileri, insan kaynakları, mali işler ve satın alma süreçlerinde ek geliştirmeleri de kapsamaktadır.

Sağlık Kampüsleri Projeleri

Mersin Şehir Hastanesi: İnnova Türkiye’nin ilk şehir hastanesi unvanına da sahip olan Mersin Şehir Hastanesi’nin Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) hizmetinin sürekliliği için gereken tüm yazılımları bir araya getirmiştir. Bu yazılımların ihtiyaç duyduğu veri merkezi kurulumu ile tüm donanım, ağ ve diğer BT altyapısının entegrasyonunu gerçekleştirmiştir. Söz konusu sistemlerin işletimi ve yönetimini de beş yıl süre boyunca İnnova tarafından gerçekleştirilecektir.
Bilkent Şehir Hastanesi: Tamamlandığında dünyanın en büyük sağlık kompleksi olacak Bilkent Şehir Hastanesi’nin Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) Uygulama ve İşletme Hizmeti İnnova tarafından yürütülmektedir. Bu hizmetin gerçekleştirilmesi için gerekli olan yazılımlar, bunların işletilmesi için gerekli veri merkezi kurulumu, tüm donanım, ağ ve diğer BT altyapısı ile tüm bu yazılım, diğer sistem ve servisler ile olan entegrasyonlar, donanım ve sistemlerin işletilmesine yönelik operasyon ve hasta verisini kaydeden Veri Kayıt Personelleri İnnova tarafından sağlanmaktadır.

İnnova Stevie 2017 Awards’dan 3 ödülle döndü

İnnova, Stevie Awards for Great Employers 2017 organizasyonunda, İnsan Kaynakları alanında Sıradışı Liderler Gelişim Programı ile üç ayrı ödül kazanmıştır. “Problem-Solving Training - Problem Çözme Eğitimi” kategorisinde Altın Ödül’ün, “Interpersonal Skills Training - Kişilerarası Yetenek Eğitimi” kategorisinde Gümüş Ödül’ün, “Professional or Legal Training – Profesyonel ya da Yasal Eğitimler” kategorisinde ise Bronz Ödül’ün ödülün sahibi olmuştur.

İnnova’nın büyük projelerine büyük ödüller

İnnova’nın Türk Telekom için gerçekleştirilen Hızlandırılmış Finans Dönüşümü Projesi, HANA İnovasyon Ödülleri’nden (HANA Innovation Awards 2017) büyük bir başarı kazanarak dönmüştür. Proje, dikkat çekici inovasyon örneklerinden biri olarak değerlendirilerek, bu büyük rekabet arasında 2017’nin Honorable Mention Special Award Winner ödülüne layık görülmüştür.

İnnova’nın İGDAŞ için gerçekleştirdiği SAP Projesi Yılın Kurumsal Kaynak Planlama Ödülü’nün sahibi oldu.

İnnova’nın İGDAŞ için gerçekleştirdiği Kurumsal Kaynak Planlama projesi Yılın SAP projeleri Ödül Töreni’nde Yılın Kurumsal Kaynak Planlama Ödülü’nü kazanmıştır.

İnnova’ya 2017’de toplam 10 ödül

İnnova, başarılı projeleri sayesinde hem Türkiye’de bilişimin nabzını tutan araştırma şirketleri hem de uluslararası çözüm ortakları tarafından çeşitli ödüllere layık görülmüştür.

  • Deloitte Technology Fast 50 Türkiye 2017: 12 yıldır aralıksız, tek şirket (2017)
  • Deloitte Technology Fast50 Türkiye 2017: Big Stars Turkey (2017)
  • Stevie Awards for Great Employers 2017: Problem Çözme Eğitimi Altın Ödül
  • Stevie Awards for Great Employers 2017: Kişilerarası Yetenek Eğitimi Interpersonal Skills Training Silver Award Gümüş Ödül Stevie Awards for Great Employers 2017: Profesyonel ya da Yasal Eğitimler” Professional or Legal Training Bronze Award Bronz Ödül Bilişim500 Yılın İş Uygulamaları Kategorisi Birincilik Ödülü (2017)
  • Beetech 2016 Ödülleri Ulusal-Uluslararası Destekler Kategorisi Birincilik Ödülü (2017)
  • Fortinet-Yılın En İyi Yönetilebilir Servisler Ortağı Ödülü (2017)
  • HANA İnovasyon Ödülleri: Mansiyon Özel Şeref Ödülü 2017
  • Microsoft En İyi Digital Transformasyon Projesi
Lütfen kişisel notunuzu ekleyin Eklediğiniz notları sadece siz görebilirsiniz.
GÖNDER

Bu sayfadaki notlarınız

FAALİYET RAPORU

PDF

ÖZET BİLGİPDF (912KB)

FAVORİLERİM & NOTLARIM

Twitter'da Takip Et