Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız

Grup Şirketleri

Türk Telekom

Mohammed HaririTürk Telekom Grubu, sabit hat ve GSM'den geniş bant internete kadar bütünleşmiş telekomünikasyon hizmetleri sunmaktadır. Türk Telekom grup şirketlerinin 31  Aralık 2017 itibarıyla 13,7 milyon sabit erişim hattı, 9,7 milyon geniş bant ve 19,6 milyon mobil abonesi bulunmaktadır. Grup şirketleri, tüm ülkeyi kapsayan modern şebeke altyapısıyla Türkiye genelindeki bireysel ve kurumsal müşterilerine geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Genişbant operatörü TTNET, yakınsama teknolojileri şirketi Argela, BT çözüm sağlayıcısı Innova, online eğitim yazılımları şirketi Sebit A.Ş., ve çağrı merkezi şirketi AssisTT şirketlerinin %99,9'una, toptan data ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International ve iştiraklerinin ise %100'üne sahip olan Türk Telekom, aynı zamanda Türkiye'deki üç GSM operatöründen biri olan Avea'nın hisselerinin %100'üne sahiptir. Bunun yanı sıra Türk Telekom, Arnavutluk'taki yerleşik telekom operatörü Albtelecom şirketinde de dolaylı azınlık hissesine sahiptir. milyon mobil abonesi bulunmaktadır. Grup şirketleri, tüm ülkeyi kapsayan modern şebeke altyapısıyla Türkiye genelindeki bireysel ve kurumsal müşterilerine geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Genişbant operatörü TTNET, yakınsama teknolojileri şirketi Argela, BT çözüm sağlayıcısı Innova, online eğitim yazılımları şirketi Sebit A.Ş., ve çağrı merkezi şirketi AssisTT şirketlerinin %99,9'una, toptan data ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International ve iştiraklerinin ise %100'üne sahip olan Türk Telekom, aynı zamanda Türkiye'deki üç GSM operatöründen biri olan Avea'nın hisselerinin %100'üne sahiptir. Bunun yanı sıra Türk Telekom, Arnavutluk'taki yerleşik telekom operatörü Albtelecom şirketinde de dolaylı azınlık hissesine sahiptir.

Devamı

AVEA

Gelişmiş altyapısı ve teknoloji yatırımlarıyla müşterilerine yenilikçi ve kaliteli hizmetler sunan Avea, 2017 4Ç’de de güçlü büyümesini sürdürmüştür. 2017 Ç’de de güçlü büyümesini sürdürmüştür. 2017 Aralık sonu itibarıyla Avea 19,6 milyon müşteri sayısına ulaşmıştır.

Not: Türk Telekom mobil, sabit ses, sabit genişbant ve TV alanında hizmet veren markalarını, Türk Telekomünikasyon A.Ş., TTNET A.Ş. ve Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.'nin tüzel kişiliklerini koruyarak "Türk Telekom" tek markası altında birleştirmiştir.

TTNET

Türkiye'yi internete bağlamak ve dünyayla tanıştırmak amacıyla 2006'da kurulan TTNET, dijital dönüşüme öncülük ederek kısa sürede tüm iletişim ihtiyaçlarını bir arada sunabilen Türkiye'nin lider internet şirketi haline gelmiştir. Günümüzde kurumsal ve bireysel hizmetleriyle sektörde öncü rol oynayan TTNET, en yüksek abone sayısı ile pazarın lideri konumundadır. İletişim teknolojilerinin bileşenleri olan Sabit Ses, Sabit Data, Mobil Ses, Mobil Data, TV ve dijital servisleri birlikte sahiplenen Şirket, sekiz yılda birçok yenilikçi ürün, hizmet ve servisi tüketicilerle buluşturmuştur.

Not: Türk Telekom mobil, sabit ses, sabit genişbant ve TV alanında hizmet veren markalarını, Türk Telekomünikasyon A.Ş., TTNET A.Ş. ve Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.'nin tüzel kişiliklerini koruyarak "Türk Telekom" tek markası altında birleştirmiştir.

Türk Telekom International

Mohammed HaririTürk Telekom International, Türk Telekom Grubu'nun uluslararası toptan ses ve data altyapı satış ve pazarlama faaliyetlerinden sorumlu iştirakidir. 2010 yılında gerçekleştirilen satınalma ile Türk Telekom Grubu'na katılan Şirket, 2013 yılına kadar Pantel International adı ile faaliyet göstermiş, 1 Mayıs 2013'te ise markasını Türk Telekom International olarak değiştirmiştir.

Devamı

Innova

Mohammed Haririİnnova Bilişim Çözümleri A.Ş., bilişim teknolojilerinde uzman kadrosuyla Türkiye'nin öncü yazılım ve sistem entegratörü firmasıdır. İstanbul ve Ankara'daki ana ofislerinin yanı sıra Türkiye'nin çeşitli bölgelerine yayılmış 12 ofisi ile faaliyetlerine devam eden İnnova, Türkiye'nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin listelendiği Deloitte Teknoloji Fast50 programında, "10 yıldır aralıksız olarak yer almayı başaran tek şirket" olmuştur.

Devamı

Argela

Mohammed Hariri2004'te kurulan ve 2007'de Türk Telekom bünyesine katılan Argela, gelecek nesil telekomünikasyon teknolojileri için araştırma, geliştirme ve inovasyon faaliyetleri yürütmekte, 5G ve 5G'yi etkinleştiren teknolojiler konusunda fikri mülkiyet geliştirmektedir.

Devamı

Sebit

Mohammed Hariri28 yıllık araştırma-geliştirme deneyimi ve uluslararası örgütlenmesiyle Türkiye'nin en büyük eğitim teknolojileri şirketi olan Sebit, Türk Telekom'un grup sinerjisinden aldığı güçle ve teknolojinin yenilikçi kullanımıyla Türkiye'de eğitimin dönüşümüne katkıda bulunmaktadır.

Devamı

AssisTT

Mohammed HaririAssisTT, Kasım 2007'de yüzde 100 Türk Telekom iştiraki olarak kuruldu. Geleneksel çağrı merkezi işlevlerinin ötesine geçen AssisTT, satış-pazarlama, sosyal medya yönetimi ve mailing gibi birçok alanda müşterilerine çözüm sunan bir contact center şirketidir.

Devamı

ALBtelecom

Mohammed HaririALBTelecom, 5 Şubat 1992 tarihinde ayrı bir şirket haline gelmiş ve 16 Şubat 1992 tarihinde anonim şirket statüsü altında "ALBTelecom" adını almıştır. ALBTelecom, Arnavutluk'un tüm kentsel alanlarında hizmet sunan en büyük yerleşik telefon operatörü olmasının yanı sıra kırsal alanlardaki operatörlerle yaptığı ara bağlantı ortaklıkları sayesinde verdiği telekomünikasyon hizmetlerini, neredeyse tüm ülke genelinde yaygınlaştırmıştır.

Devamı

​​​​​​​​​​​ ​​​​​​
Lütfen kişisel notunuzu ekleyin Eklediğiniz notları sadece siz görebilirsiniz.
GÖNDER

Bu sayfadaki notlarınız