Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız

Innova

innova Kuruluş Yılı: 1999

Faaliyet Alanı: IT Danışmanlık Ürün ve Yazılım Hizmetleri

Türk Telekom Ortaklık Payı: %100

Web Sitesi: www.innova.com.tr

İnnova, uçtan uca bilişim çözümleriyle kurumların dijital dönüşümünde fark yaratıyor

İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş., kurulduğu 1999 yılından bugüne kurumların dijital dönüşüm yolculuklarında sunduğu rekabet, maliyet ve karlılık avantajı sağlayan yenilikçi çözümler ile Türkiye’nin önde gelen bilişim çözümleri firmasıdır.

İnnova, sektörün ve müşterinin ihtiyaçlarına yön veren vizyonuyla, uçtan uca bilişim çözümleri sağlayarak müşteri deneyimini en üste taşımayı hedeflemektedir.

Türk Telekom bünyesine 2007 yılında dahil olan İnnova, sayısı 1.200’ü aşan uzman ekibi ile İstanbul ve Ankara’daki merkez ofislerinin yanı sıra 12 farklı şehirde yer alan destek ofisleri üzerinden faaliyetlerini sürdürmektedir.

İnnova; telekomünikasyon, finans, bankacılık, sigortacılık, perakende, enerji, otomotiv, üretim, kamu ve hizmet sektörleri başta olmak üzere birçok kuruluşun bilişim alanındaki ihtiyaçlarında uçtan uca çözümler sunmaktadır.

Büyük veri, veri analitiği ve yapay zeka teknolojileri alanında yetkinlikleri bulunan İnnova, ödeme, sadakat ve tahsilat gibi fintek çözümleri alanında PayFlex İnnova, nesnelerin interneti alanında SkywaveIoT, idari ve yasal alacak takibine yönelik Lega, sağlık bilişimi ve hastane yönetimi alanında HICAMP ve havacılık teknolojileri alanında AvioFlex markalarıyla faaliyet göstermektedir.

İnnova, yerli ve milli çözümleri ile Türkiye’nin teknoloji hamlesine katkı sağlıyor

İnnova geliştirdiği yüzde yüz yerli ve milli mühendislik ürünü teknoloji çözümleri ile Türkiye’nin milli teknoloji hamlesine ve ihracat hedeflerini gerçekleştirmesine önemli ölçüde katkıda bulunmaktadır. Müşterilerine, çalışanlarına ve topluma değer yaratan ürün ve hizmetleri ile bilişim ihracatında önemli bir rol oynayan İnnova, ürün ve hizmetlerini 4 kıtada 37 ülkeye ihraç etmektedir.

İnnova, Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde Türkiye’de siber güvenlik ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla kurulan Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi Platformu’na üye olmuştur. Teknolojik gelişmelerin ve internet kullanımının hızla ilerlediği günümüzde siber güvenliğin önemi her geçen gün artarken, İnnova yerli ve milli çözümleri ile ülke siber güvenliğine katkı sağlamayı sürdürmektedir.

Öne Çıkan Projeler

Türk Telekom Operasyonda Yapay Zeka – Öngörücü Bakım Projesi

İnnova tarafından gerçekleştirilen bu proje ile Türk Telekom saha ekiplerinin daha verimli çalışması, genel arızaların önceden müdahale ile azaltılması, böylelikle müşteri memnuniyetinin daha yukarı taşınması amaçlanmıştır. Proje kapsamında Türk Telekom altyapısında kullanılan şebeke ekipmanlarına ait olası arızaların tahmin edilmesi hedeflenmiştir. Arızanın olası nedeni, lokasyonu, cihaz portu, arıza olasılık yüzdesi ve tahmin aralığı bilgileri web arayüzleri ve kontrol paneli üzerinden sunulmaktadır. Proje 2019 IDC “Innovation Accelerators” kategorisinde birinci seçilmiştir.

Türk Hava Yolları - BOSS Yazılım Geliştirme Projesi

İnnova tarafından gerçekleştirilen bu proje ile Türk Hava Yolları Red Hat Process Automation Manager platformuna (iş süreçlerini ve kararlarını otomatize eden hizmet ve uygulamalar geliştirmek için kullanılan, açık kaynak kodlu bir platform) entegre süreç yönetim uygulamaları geliştirilmektedir. Süreçler Red Hat PAM uygulamasında tanımlanmakta, kullanıcı arayüzleri, veri giriş ve raporlama işlemleri proje kapsamındaki uygulamalar tarafından sağlanmaktadır. Proje sonunda tüm THY süreçlerinin bu uygulama üzerinden yürütülmesi hedeflenmektedir.

Projede geliştirme sorumluluğu İnnova’da olup analizleri THY tarafından gerçekleştirilmektedir.

Vodafone Kıbrıs - Biometrik İmza

Vodafone Türkiye için gerçekleştirilen Biometrik İmza projesi ile 2018 yılında 1.300 bayide 5.000 tablet üzerinden evraksız abonelik işlemleri hayata geçirilmiştir. Gerçekleştirdiği bu başarılı proje sonrasında İnnova, Kıbrıs Vodafone’da da 2019 yılında benzer bir çözüm geliştirerek bu alandaki başarılarını yurt dışına taşımıştır.

İçtaş-Kalyon-Astaldi (ICA) Yasal Takip ve Tahsilat Sistemi Projesi

İnnova’nın özel otoyol işletmeciliği alanında gerçekleştirdiği üçüncü önemli proje olan ICA Yasal Takip ve Tahsilat Sistemi Projesi’nde kendi kaynakları ile geliştirdiği yerli ürünü Lega (hukuk otomasyon ürünü), PayFlex Collection (tahsilat arayüzü) ve VPOS ürünleri kullanılmıştır.

İzmir Menemen Otoyolu’ndaki tüm ihlalli geçişlerin yaşam döngüsünün tek elden ve güvenli bir şekilde takip edilebildiği ve gerekli tahsilatların yapılabildiği projede KGM/EGM, UYAP gibi entegrasyonlar sayesinde veri zenginleştirme yapılarak süreç takiplerinin kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi mümkün hale gelmiştir.

Türk Telekom Sanal POS Tekilleştirme Projesi

Türk Telekom, TTNET ve Avea (yeni adıyla TT Mobil) firmalarında entegrasyon öncesinde kullanılan Sanal POS Client uygulamaları Türk Telekom çatısı altında birleştirilerek, merkezi bir yapıda tüm kanallara hizmet edecek şekilde faaliyete alınmıştır. Proje ile birlikte TT Mobil PayFlex vPOS Switch, Türk Telekom TTS vPOS Client ve TT Genişbant PayFlex vPOS Switch çözümleri, PayFlex vPOS Switch ürünü altında birleştirilerek 3 şirketin tüm kanallarının hizmetine açılmıştır.

STP (Sağlık Turizmi Portalı) Projesi

Sağlık Turizmi Portalı projesi, Sağlık Bakanlığı için İnnova tarafından Türksat’ın alt yüklenicisi olarak gerçekleştirilmiştir. Proje ile Türkiye’nin sağlık turizmindeki gelişimine katkıda bulunulması, uluslararası sağlık turizmi alanında hizmet veren kuruluşların tanıtımının yapılması ve müşteri ilişkileri faaliyetlerinin yürütülmesi, Türkiye’ye gelecek tüm uluslararası hasta ve hasta yakınlarının rahatlığını sağlayacak seçeneklerin sunulması hedeflenmektedir.

STP ile sağlık turizmine yönelik sağlık kuruluşları, sağlık kuruluşlarının fiyatları, konaklama, ulaşım olanakları gibi sağlık ve turizm hizmetleri alanındaki bilgilerin sunulması planlanmaktadır.

Bu doğrultuda STP Web uygulaması ve mobil uygulaması için analiz, tasarım, yazılım geliştirme, test, eğitim, devreye alma, bakım ve işletim ile garanti hizmetleri sağlanacaktır.

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi

Kuzey Marmara (Üçüncü Köprü bağlantı yolları) Otoyolu üzerinde bulunan turnikelerde ve serbest geçişlerde, ihlalli geçiş bilgileri Lega sistemine Aselsan’dan aktarılacak ve PayFlex Collection uygulaması ile bankalar ve web kanalı üzerinden ihlalli geçiş sahipleri sorgulama yaparak borçlarını ödeyebilecektir. Ödenmeyen ihlalli geçiş borçları için ise Lega üzerinden idari takip ve yasal takip süreçleri gerçekleştirilebilecektir.

Selfycard

Türk Telekom’un yeni gençlik dünyası olarak nitelendirilen Selfy Platformu ile abonelere tarifeler ve ilgi alanına göre özelleştirilmiş fırsatlar sunulmaktadır. İnnova ekipleri tarafından geliştirilmiş ve canlıya alınmış olan Selfy uygulaması, yeni eklemelerle gelişimini sürdürmektedir.

Ankara Şehir Hastanesi - Özel Projeler

Türkiye’nin sağlık alanındaki en büyük Kamu-Özel İşbirliği projesi olan ve dünyanın tek parçada yapılan en büyük hastanesi unvanını taşıyan Ankara Şehir Hastanesi Bilkent’in Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS)’nin uygulama ve işletme hizmetleri İnnova tarafından yürütülmektedir. Bu hizmetin gerçekleştirilmesi için gerekli tüm yazılımlar İnnova tarafından bir araya getirilmiştir.

Ankara Şehir Hastanesi’nde, içinde kompleks birçok servisin yer aldığı entegre sağlık tesislerinin güvenli ve kesintisiz işletilmesinde rolü bulunan ve gelişmiş, bütünleşik çözüm sunan HICAMP Sağlık Çözümleri Platformu devreye alınmıştır. Bu yazılımların ihtiyaç duyduğu veri merkezi kurulumu ile tüm donanım, ağ ve diğer bilgi teknolojileri altyapısının entegrasyonu, donanım ve sistemlerin işletilmesine yönelik operasyon ve hasta verisini kaydeden yüzlerce veri kayıt personeli de İnnova tarafından sağlanmaktadır. Hasta kabulüne Şubat 2019’da başlayan Ankara Şehir Hastanesi Bilkent’in HBYS hizmeti, 5 yıl süre boyunca İnnova tarafından verilecektir.

Ailemin İnterneti

Ailemin İnterneti, çocuklarını internetin zararlı içeriklerinden korumak ve/veya internette geçirdikleri zamanı kontrol altında tutmak isteyen Türk Telekom müşterileri için, ebeveynin kontrolündeki bir mobil uygulama ile WiFi’a bağlı tüm cihazları profilleyebilmeyi ve internet trafiklerini sınırlandırmayı amaçlayan bir projedir.

Hane içindeki WiFi’a bağlı bütün cihazlar bir mobil uygulama ile kontrol altında tutulabilmektedir.

Hazine Portal

Türk Telekom Hazine Portal Projesi; Türk Telekom Grup Hazine Operasyonları işlemlerinin tamamının uçtan uca gerçekleştirildiği, veri depolama ve anlık raporlamaların ve görüntülemelerin yapılabildiği, diğer tüm hazine işlemlerini de içinde barındırır şekilde bankalar ve SAP ile web tabanlı anlık entegrasyon sağlayan, mobil imza ile talimatların imzalanıp bankalara iletildiği, gün sonunda ekstre mutabakatının yapılabildiği uygulamadır.

EASYS (Erişim Altyapı Sipariş Yönetim Sistemi)

Türkiye genelindeki erişim şebekeleri yapım ve bakım onarım sözleşmeleri kapsamında yürütülen keşif, ek protokol ve hak ediş işlemleri başta olmak üzere birçok modülü içeren EASYS uygulaması, Türk Telekom bünyesinde aktif olarak kullanılmaktadır.

Kanal Evrak Yönetim Sistemi

Kanal Evrak Yönetim Sistemi; PSTN, xDSL, Mobil ve Tivibu ürünlerinin müşteri/bayi evraklarının kontrolü/takibi için kullanılan Evrak Yönetim Sistemi, web tutanak ve Müşteri Evrak Takip Sistemi (METS) fonksiyonlarını içeren, evrak kontrol ve takip işlemlerinin gerçekleştirilmesinin sağlanacağı tekil uygulamadır. Sistemden alınacak veriler, satış kanalları ile paylaşılarak eksik evrakların doğru ve eksiksiz olarak temininin sağlanması hedeflenmektedir.

Şans Girişim İddaa Terminal Kurulum, Bakım ve Destek Projesi

İnnova ve Türk Telekom saha ekiplerinin koordineli çalışmasıyla, Türkiye çapında 81 ilde çeşitli lokasyonlarda bulunan 6.000 İddaa bayisine, bir buçuk ay içerisinde İddaa terminallerinin ve network cihazlarının kurulumu gerçekleştirilmiştir. İnnova, 5 yıl boyunca söz konusu cihazlar için bakım ve destek hizmeti verecektir.

Güçlü ve güvenli altyapı Mobil Cüzdan

İnnova’nın finansal teknolojiler alanında sahip olduğu deneyimle oluşturduğu PayFlex Mobil Cüzdan çözümü; banka kartı, kredi kartı, hediye kartı gibi tüm ödeme araçlarının tamamını tek bir platformda bir araya getirerek, kullanıcılarına ödeme ve para transferi işlemleri için güçlü ve güvenli bir altyapı sağlamaktadır.

PayFlex Mobil Cüzdan, kullanıcılarına ayrıca üye iş yerlerinde indirimli alışveriş ve harcama yaptıkça kazanma gibi avantajlar da sunmaktadır. İnnova PayFlex Mobil Cüzdan ürününden hem son kullanıcılar, hem de üye iş yerleri faydalanabilmektedir.​​​​​​

Lütfen kişisel notunuzu ekleyin Eklediğiniz notları sadece siz görebilirsiniz.
GÖNDER

Bu sayfadaki notlarınız