Click here to view page content
KURUMSAL YÖNETIM
Investing in Türk Telekom

Üst Yönetim

Üst Yönetim
Dr. Paul Doany

Dr. Doany son 5 yılda Bilişim ve İletişim Teknolojileri Girişim Sermayesi alanında yoğunlaşarak BT/internet şirketleri ve yenilenebilir enerji alanında başlangıç aşamasındaki yatırımları yönetmiştir.

Doany daha önceki 12 yıl boyunca Saudi Oger Grubunda çalışmış, Oger Telekom kurucu CEO’su ve Türk Telekom CEO’su olarak 5 yıl hizmet vermiştir. Saudi Oger Grubu'ndaki görev süresi boyunca, Türk Telekom’un %55’lik payının özelleştirme yoluyla satın alınmasını, Borsa İstanbul’a halka arzını aynı zamanda BT şirketleri ve uluslararası toptan satış operasyonlarının (Pantel, yeni adıyla Türk Telekom International) satın alınmasını yönetmiştir. Aynı zamanda Güney Afrika’da Cell C’nin lansmanına kadar satın alma ve başlangıç operasyonlarını yönetmiştir.

Bunun öncesinde 14 yıl boyunca telekomünikasyon danışmanlığı sektöründe hizmet vermiştir. Dar Consultants’da (Londra) Genel Müdürlük görevini yürütmüş, aynı zamanda çeşitli disiplinlerde 3.000’den fazla çalışanı olan Dar Al Handasah Consultants (Shair & Partners)’da Genel Müdür/Ortak olarak Telekom bölümünü kurmuş ve ulaşım ve ekonomi alanlarına büyümelerini desteklemiştir.

Daha önce 4 yıl boyunca Beyrut Amerikan Üniversitesi, Elektronik/İletişim Bölümünde kıdemli öğretim üyeliği yapmıştır.

Dr. Doany 1977 yılında Beyrut Amerikan Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nden mezun olmuş, 1978 yılında İngiltere Bradford Üniversitesi’nden Dijital Elektronik ve iletişim Mühendisliği dalında yüksek lisans derecesi ve 1981 yılında İngiltere Manchester Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Enstitüsü’nden İletişim Mühendisliği dalında doktora derecesi almıştır.

Şükrü Kutlu Şükrü Kutlu, Aralık 2016'da İş Destek Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuna atanmıştır. Kutlu, Ekim - Aralık 2016 tarihleri arasında Türk Telekomünikasyon A.Ş.’de, İnsan Kaynakları ve Regülasyon’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. Şükrü Kutlu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1991 yılında mezun olduktan sonra yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Özel Hukuk Anabilim Dalında ‘’Telekomünikasyon alanında ara bağlantı sözleşmeleri’’ konulu tez ile tamamladı. İş hayatına 1992 yılında Sayıştay Başkanlığı’nda Denetçi Yardımcısı olarak başlayan Şükrü Kutlu, çalıştığı süre içerisinde Denetçi ve Baş Denetçi unvanlarıyla merkezde ve ilgili kamu kurumların faaliyet gösterdiği bölgelerde, yerinde denetim görevini ifa etti. Kutlu, 2003 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Türk Telekom’da görev yaptığı 12 yıl boyunca İnsan Kaynakları, Regülasyon ve Destek Hizmetleri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak birçok başarılı projeyi hayata geçirdi. Şubat 2015 –Nisan 2016tarihleri arasında ise Gübretaş T.A.Ş'nin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlüğü görevini yürüten Kutlu Profesyonel yöneticiliğin yanı sıra Avukatlık, Noterlik ve Yeminli Mali Müşavirlik belgelerine sahiptir. Şükrü Kutlu evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaan Aktan Kaan Aktan, Galatasaray Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden 1995 yılında mezun oldu. Kariyerine 1995 yılında Anadolu Grubu’nda başladı. 2002 yılından itibaren PepsiCo-Pepsi Bottling Group Türkiye Operasyonu’nda, 2007 yılından itibaren TPG (Texas Pacific Group) Yatırım Fonu Türkiye portföy şirketlerinde finans alanında yöneticilik görevinde bulundu. 2010 yılında Finans Projeleri Direktörü olarak Türk Telekom Grubu’na katıldı. 2013 yılının Mart ayı itibarıyla TTNET Finanstan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Eylül 2014-Aralık 2014 arasında mevcut sorumluluklarına ilaveten TTNET Genel Müdürlüğü görevini vekaleten üstlenmiştir. Şubat 2015 – Kasım 2016 tarihleri arasında TTNET Bireysel Finans Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Aktan, 1 Aralık 2016 itibarıyla Finans Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Kaan Aktan evli ve 2 çocuk babasıdır.

Dr. Nazif Burca Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1990 yılında mezun olan Dr. Nazif Burca, 1990-2003 yıllarında Maliye Bakanlığı’nda muhasebat kontrolörü ve baş kontrolör olarak çalışmıştır. 2001-2002 yıllarında ABD’de Illinois Üniversitesi’nde finans alanında yüksek lisans yapan Burca, Şubat 2003’te Türk Telekom’a Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmış ve Kasım 2006’ya kadar bu görevini sürdürmüştür. Aralık 2006 – Haziran 2007 Haziran tarihleri arasında CEO danışmanı olarak çalışan Burca, Temmuz 2007’de İç Denetim Başkanı olarak atanmıştır. Muhasebe-finans alanında doktoraya sahip olan Burca evli ve üç çocuk babasıdır.

Cengiz Doğan Cengiz Doğan, Ekim 2016 tarihinden itibaren Türk Telekomünikasyon A.Ş. ‘de Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Doğan, 1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Kariyerine 1988 yılında Mühendis olarak Türk Telekom NATO ve TAFICS Departmanı’nda başlayan Doğan, 1996 yılında Şef Mühendis olarak terfii etmiştir. 2003 yılında ilk önce Başkan Yardımcısı olarak başladığı Bilişim Ağları Direktörlüğü’nde 2006 yılında direktörlük görevi üstlenmiştir. 2009 yılında Şebeke Mimari ve Tasarım Direktörü olarak atanan Doğan, 2011-2014 yılları arasında ise Teknoloji Mimarı ve Tasarım Direktörü olarak görev yapmıştır. IP MPLS, xDSL, Tivibu, Veri Merkezi, Bilgi Güvenliği gibi projelerde yer almıştır. Sayın Doğan evli ve bir çocuk babasıdır.

Hakan Dursun Aralık 2016'da Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (TTNET bünyesinde) olarak atanan Hakan Dursun, Mart - Aralık 2016 döneminde Türk Telekom Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüştür. Öncesinde, Türk Telekom Grubu strateji fonksiyonuna, Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak liderlik etmiştir. Bu görevinden önce Türk Telekom Grup CEO Danışmanı olarak grubun yönetim kurulları ve yönetim takımları ile yakın çalışmalar yapmış, stratejik önceliği olan birçok konuda aktif görev almıştır. Hakan Dursun, kariyerine stratejik yönetim danışmanlığı alanında The Boston Consulting Group (BCG) İstanbul ofisinde başlamış, yine aynı şirketin New York ofisinde danışmanlık kariyerine devam etmiştir. Finans, enerji ve bankacılık başta olmak üzere farklı sektörlerde birçok önemli projeye imza atan Hakan Dursun, daha sonra danışmanlık kariyerine Türkiye ve Orta Doğu’da, Booz Allen Hamilton ve Delta Partners şirketlerinde çalışarak devam etmiştir. Bölgenin önde gelen telekom operatörlerinin stratejilerinin belirlenmesinde ve yeniden yapılanmalarında öncü rol oynamıştır. Danışmanlık kariyerini takiben, British Telecom (BT)’da Türkiye ve Akdeniz ülkelerinden sorumlu bölge direktörlüğü görevini üstlenen Hakan Dursun, yöneticilik yaptığı yıllar boyunca strateji, transformasyon, teknoloji ve ticari alanlarda bölgenin önde gelen telekom operatörleriyle birçok başarılı proje ve işbirliğine imza atmıştır. Hakan Dursun, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden yüksek onur derecesiyle mezun olmuş, daha sonra yine aynı üniversitede işletme yüksek lisans (MBA) eğitimini yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır.

Fırat Yaman ErBoğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Fırat Yaman Er, Amerika San Francisco State Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır. Aralık 2016'da Strateji ve İş Planlama Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Fırat Yaman Er öncesinde İş Planlama Genel Müdür Yardımcısı ve vekaleten Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. İş Planlama Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmadan önce, Oger Telecom’da İş Planlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunu yürütmekte olup Şirket’in Türkiye, Güneydoğu Avrupa, Orta Doğu ve Güney Afrika’daki iştiraklerinin 5 yıllık stratejik planlamalarından sorumlu olmuştur. Fırat Yaman Er kariyerine 1997 yılında Doğan Holding’de başlamış olup, Şirket’in çeşitli sektörlerdeki yatırım fırsatlarının değerlemelerini yapmıştır. Ardından 2001 yılında Aria İletişim Hizmetleri’ne katılmış ve özellikle Aria ve Aycell birleşmesinde planlamaları yaparak aktif rol almıştır. Birleşmeyle doğan Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.’de görevine devam ettikten sonra 2008 yılında Oger Telecom’a katılmıştır. Fırat Yaman Er, stratejik planlama ile birleşme ve satın alma konularında detaylı bir bilgi birikimine ve telekomünikasyon konusunda da 10 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Ümit Önal Ümit Önal Aralık 2016'da Satış ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı (TTNET bünyesinde) olarak atanmıştır. Önal, 2015-2016 yılları arasında Digiturk Genel Müdürlüğüne vekalet etmiş ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Bu süreçte Önal, şirketin el değiştirmesi aşamasında (TMSF kontrolünün değişmesi) gerekli hazırlıkların yürütülmesinden sorumlu olmuştur. Digiturk’teki yöneticiliği sırasında, müşteri kaybı oranlarını azaltmak üzere etkin stratejiler geliştiren Önal, bu kapsamda marka imajının yükseltilmesine yönelik tüm paydaşları içeren kapsamlı çalışmalara da imza atmıştır. Bunlara ek olarak, Şirket transferinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi ve yönetim ekibinin yeni hissedarlar için hazırlanması sürecinde ilgili kamu kurumları ve düzenleyici makamlar ile koordinasyon ve ilişki yönetimini üstlenmiştir. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam ve Halkla İlişkiler Bölümü mezunu olan Önal; reklam, prodüksiyon, içerik/yayıncılık/reklam satışı alanlarında TGRT ve Kanal 7 gibi Türkiye’nin önde gelen medya kuruluşlarında yönetici pozisyonunda görev almıştır. Medya sektöründe 20 yılın üzerinde deneyimi olan Önal, bu süreçte Türkiye’deki medya dönüşümünün parçası olma imkânına sahip olmuştur. Daha sonra Turkuvaz Grubuna katılan Önal, önce ATV Genel Müdürü, daha sonra Grubun bünyesindeki tüm markalar için Reklam Başkanı olarak görev yapmıştır. Önal Show TV Genel Müdürü olarak da çalışmıştır. Digiturk’e katılmadan önce İpek Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Ümit Önal kariyeri boyunca sektör derneklerinde aktif olarak görev almıştır. Önal TİAK (Televizyon İzleme ve Araştırmaları) başkanlığı yapmış olup şu an aynı kuruluşta Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir. Aynı zaman TVYD’de (Televizyon Yayıncıları Derneği) komite başkanlığını yürütmektedir. Önal evli ve 3 kız çocuğu babasıdır.

Yavuz Yıldırım Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1999 yılında mezun olan Yavuz Yıldırım, bir süre ticaret ile uğraştıktan sonra, 2002 yılında Telsim Telekomünikasyon A.Ş. de profesyonel kariyerine başlamış ve sırasıyla , Telsim Telekomünikasyon A.Ş, Nortel Networks Netaş ve Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. de satış ve pazarlama birimlerinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2009 Yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş. bünyesine KOBİ Satış Operasyon Müdürü olarak dahil olmuş ve KOBİ Satış Kanalının kurulmasına katkı sağlamış olan Yavuz Yıldırım, Kasım 2011'de Toptan Satış Direktörü ve Nisan 2015 - Aralık 2016 tarihleri arasında Türk Telekom Toptan Müşteri İş Birimi Başkanı görevlerini üstlenmiştir. Yıldırım Aralık 2016'dan itibaren Toptan Genel Müdür Yardımcısı ünvanı ile mevcut görevlerine devam etmektedir.

Lütfen kişisel notunuzu ekleyin

Eklediğiniz notları sadece siz görebilirsiniz.