Grup Şirketleri

Grup Şirketleri | Türk Telekom Yatırımcı İlişkileri

TT Mobil

Gelişmiş altyapısı ve teknoloji yatırımlarıyla müşterilerine yenilikçi ve kaliteli hizmetler sunan TT Mobil, 2023 3Ç’de de güçlü büyümesini sürdürmüştür. 30 Eylül 2023 itibarıyla TT Mobil 26,1 milyon müşteri sayısına ulaşmıştır.

Not: Türk Telekom mobil, sabit ses, sabit genişbant ve TV alanında hizmet veren markalarını, Türk Telekomünikasyon A.Ş., TTNET A.Ş. ve TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş.'nin tüzel kişiliklerini koruyarak "Türk Telekom" tek markası altında birleştirmiştir.

TTNET

Türkiye'yi internete bağlamak ve dünyayla tanıştırmak amacıyla 2006'da kurulan TTNET, dijital dönüşüme öncülük ederek kısa sürede tüm iletişim ihtiyaçlarını bir arada sunabilen Türkiye'nin lider internet şirketi haline gelmiştir. Günümüzde kurumsal ve bireysel hizmetleriyle sektörde öncü rol oynayan TTNET, en yüksek abone sayısı ile pazarın lideri konumundadır. İletişim teknolojilerinin bileşenleri olan Sabit Ses, Sabit Data, Mobil Ses, Mobil Data, TV ve dijital servisleri birlikte sahiplenen Şirket, sekiz yılda birçok yenilikçi ürün, hizmet ve servisi tüketicilerle buluşturmuştur.

Not: Türk Telekom mobil, sabit ses, sabit genişbant ve TV alanında hizmet veren markalarını, Türk Telekomünikasyon A.Ş., TTNET A.Ş. ve TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş.'nin tüzel kişiliklerini koruyarak "Türk Telekom" tek markası altında birleştirmiştir.

İnnova

İnnova; sürekli değişen yoğun rekabet koşullarında, geniş bilişim çözümleri yelpazesiyle müşterilerinin ihtiyaçlarını etkin biçimde karşılayan hizmetler sunuyor. Kurumlara dijital dönüşüm yolculuklarında en yakın iş ortağı olarak hizmet veren İnnova, sektörel akıllı bilişim çözümlerinin yanı sıra analitik, yapay zeka, RPA, IoT ve bulut tabanlı teknolojiler de sunuyor.

Detay için

Argela

Argela ve Silikon Vadisi’nde bulunan iştiraki Netsia, Ar-Ge ve innovasyon ağırlıklı faaliyetleri ile ürün ve fikri mülkiyet üreterek başta 5G ekosistemi olmak üzere, gelecek nesil telekomünikasyon teknolojilerinin geliştirilmesine liderlik ediyor. Argela, küresel pazarda telekom operatörleri, Türkiye’de ise telekom şirketleri ile kamu ve savunma sanayii kuruluşları için çözümler üretiyor.

Detay için

SEBİT

Teknolojiyi yenilikçi ve etkin bir şekilde kullanarak ulusal ve uluslararası çözümler üreten SEBİT, eğitim teknolojileri alanındaki 33 yıllık Ar-Ge birikimiyle Türkiye’nin öncü eğitim şirketlerindendir. Türk Telekom ile oluşturduğu sinerjiden güç alan SEBİT, yenilikçi teknoloji kullanımıyla ürün ve hizmet portföyünü sürekli geliştirip çeşitlendiriyor ve eğitimin küresel dönüşümünde önemli rol oynuyor.

Detay için

AssisTT

Müşteri deneyimi uzmanı AssisTT, 15 yıllık birikimi ve güçlü altyapısı ile sektörlere özel teknolojik çözümler üretiyor, müşterilerine katma değer yaratarak eşsiz bir deneyim yaşatmayı hedefliyor. Şirket; alanında lider sektörlere çağrı merkezi, satış-pazarlama, yüz yüze hizmet, dış kaynak kullanımı tedariki, sosyal medya yönetimi ve gelir yönetimi alanlarında çok kanallı çözümler sunuyor.

Detay için​​

Türk Telekom International

Türk Telekom International, Uzak Doğu’dan Avrupa’ya uzanan bir coğrafyada müşterilerine sürekli gelişen ürün portföyü ile kaliteli ve tam kapsamlı iletişim hizmetleri sunuyor. Şirket, ağırlıklı olarak Orta ve Doğu Avrupa ülkelerini kapsayan, yaklaşık 45 bin kilometre fiber optik şebekesiyle Türkiye’nin ve Türk Telekom’un Avrupa ve Asya kıtaları arasında bir iletişim köprüsüne ve veri kavşağına dönüşmesinde önemli bir rol üstleniyor.

Detay için

TT Ventures Proje Geliştirme A.Ş.

TT Ventures Proje Geliştirme A.Ş. Şubat 2018’de Türk Telekom Grup’un %100 iştiraki olarak, yüksek büyüme potansiyeli olan ve telekomünikasyon sektörüyle sinerjisi olabilecek sektörlerde, başlangıç ve orta kademedeki girişimlerin ve projelerin ana faaliyetlerini desteklemek ve büyümelerinden değer yaratmak amacıyla, söz konusu girişimlere doğrudan nakit ve/veya ayni sermaye ile yatırım yapmak için çeşitli projeler geliştirmek amacıyla kurulmuştur.

Detay için