TT Ventures Proje Geliştirme A.Ş.

TT Ventures Proje Geliştirme A.Ş. | TT Yatırımcı İlişkileri

Kuruluş Yılı: 2018

Faaliyet Alanı: Kurumsal Risk Sermayesi

Türk Telekom Ortaklık Payı: %100

Web Sitesi: www.turktelekomventures.com.tr​​​​

​TT Ventures Proje Geliştirme A.Ş. Şubat 2018’de Türk Telekom Grup’un 100% iştiraki olarak, yüksek büyüme potansiyeli olan ve telekomünikasyon sektörüyle sinerjisi olabilecek sektörlerde, başlangıç ve orta kademedeki girişimlerin ve projelerin ana faaliyetlerini desteklemek ve büyümelerinden değer yaratmak amacıyla, söz konusu girişimlere doğrudan nakit ve/veya ayni sermaye ile yatırım yapmak için çeşitli projeler geliştirmek amacıyla kurulmuştur.

Strateji

Başlangıç ve orta kademedeki girişimlerin uzun vadeli iş hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olarak büyümelerine katkı sağlamak amacıyla çeşitli projeler geliştirmek, böylelikle hem bu girişimler hem de ülke ekonomisi için değer yaratmaktır.

Misyon

Her girişime özgü özel metotlarla yatırımlar yaparak Türkiye’nin lider yerli Kurumsal Risk Sermayesi şirketi olmak hedeflenmektedir.

Odak Alanları

TT Ventures, Türk Telekom’un ana operasyonlarını ile sinerjisi olan, özgün teknolojiler geliştiren ve geniş kitlelere fayda sağlayabilecek şirketleri büyüterek ek değer yaratacak yatırımlara odaklanmaktadır.

Yatırım Stratejisi

TT Ventures’ın ana yatırım stratejisi Türk Telekom’un ana operasyonları ile sinerjisi olan ve şirketlerini büyütüp halka açmak isteyen yüksek büyüme potansiyeli bulunan girişimlere öncelik verecek şekilde esnek yöntemlerle bu şirketlere destek olup sürdürülebilir bir hisse değeri artışı sağlamaktır.

Karşılıklı olarak daha fazla değer yaratabilmek için yapılan yatırımlarda TT Ventures’ın ayni sermaye katkısı olabilecek girişimlere odaklanılmaktadır. Sağlık, Enerji, Eğitim gibi sektörlerde geniş kitlelere ulaşabilecek özgün ürün ve/veya servis geliştiren şirketler ile çalışılması hedeflenmektedir.

Yatırım Modeli

Virasoft

Virasoft Yazılım A.Ş. dijital patoloji alanında kabiliyetli tanı desteği, nicel görüntü analizi, vaka yönetimi uygulamaları, patoloji eğitim yazılımları ve telepatoloji hizmetleri sunan yerli bir yazılım firmasıdır.

Mentalup

Çocuklar için kişiselleştirilmiş eğitici zeka oyunları hizmeti sunmaktadır.

Eltemtek

Eltemtek Türkiye’nin kritik enerji altyapısı projelerinde özel ve kamu kuruluşlarına mühendislik, proje ve danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

AppYap

Türkiye’nin en yenilikçi uygulama üreticisidir.

Doctor Turkey

Doctor Turkey, hastaların sağlık profesyonellerine 7/24 ulaşabildikleri Türkiye’nin ilk videolu görüşme hizmetidir.

Syntonym

Syntonym görsel veri toplama ve işlemeye yönelik “Sentetik Veri Anonimleştirme” teknolojisi çözümü sunmaktadır.

B2Metric

Müşteri yolculuğu analitiği, risk değerlendirmesi ve fiyat optimizasyon sürecinin yönetimini sağlar.

Optiyol

Yeni nesil rota optimizasyon hizmeti sağlar.

QuantWiFi

Bulut tabanlı Wi-Fi optimizasyon hizmeti sağlamaktadır.

Earnado

Earnado algoritmalar ile pazarlama kararları veren ve yapılması gerekenleri otomasyon ve online profesyoneller ile gerçekleştiren dijital pazarlama sistemi sunar.

Cameralyze

İş akışları üzerinden işe özel yapay zeka destekli iş akışı çözümü platformudur.

Arcanor

Mobil uygulamalardan konum bilgisi alarak rekabet analizlerinin ve reklam hedeflemelerinin yapılmasını, verinin düşük maliyetlerle işlenmesini sağlayan çözümdür.

MYTH

Moda, tekstil, oyun alanında desen ve doku tasarım süreçlerini dijitalleştirmektedir.