AssisTT

AssisTT | Türk Telekom Yatırımcı İlişkileri

Kuruluş Yılı: 2007

Faaliyet Alanı: Müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi

Türk Telekom Ortaklık Payı: %100

Web Sitesi: www.assistt.com.tr

AssisTT kurulduğu 2007 yılından bugüne yetkin insan kaynağı, birikimi ve güçlü altyapısı ile müşterilerine iletişim merkezi çözümleri, dijital servisler ve teknoloji çözümleri, müşteri deneyimi ve kalite çözümleri üretirken dış kaynak yönetimi kategorilerinde sektörlere özel hizmetler sunuyor.

AssisTT, geleceği şekillendiren çözümleriyle müşteri deneyiminde referans noktası olma vizyonuyla müşteri deneyimini uçtan uca kurguluyor ve tüm temas noktalarına özel çözümler tasarlıyor. Hayatına dokunduğu tüm paydaşlarına mutlu deneyimler yaşatma amacıyla çalışan AssisTT, müşterileriyle iş birliğini stratejik yol arkadaşlığına dönüştürüyor.

Medyadan finansa, lojistikten e-ticarete farklı sektördeki müşterilerine geniş bir yelpazede çok kanallı çözümler sunan Şirket, 2022 yılında hizmet ihracını odak alanları arasına alarak uluslararası pazarlardaki etkinliğini artırma konusunda da çalışmalarını başlattı. Hizmet ihracı hedefiyle Hollanda’da şirket kuran AssisTT, Avrupa’da birçok ülkeye müşteri deneyimi hizmeti sunma doğrultusunda emin adımlarla ilerliyor.

Teknolojik çözümlerle uçtan uca mükemmel müşteri deneyimi

Marka ve son kullanıcı arasındaki ilk ve en önemli temas noktası olduğunun bilinciyle hareket eden AssisTT, müşterilerinin kendi sektör dinamiklerine uygun ihtiyaçlarını belirliyor. AssisTT, ihtiyaçlar belirlendikten sonra temel çağrı merkezi teknolojilerine ek olarak, çoklu kanal yönetim hizmetleri, konuşma analitiği (speech analytics), yapay zeka, robotik süreç otomasyonu, kurumsal WhatsApp hizmeti ve sohbet robotu (chatbot) gibi pek çok alternatif içeren geniş bir yelpazeden en uygun çözümleri bir araya getirerek uygulamaya alıyor.

AssisTT enerjiden medyaya, lojistikten finansa farklı sektörlerde müşteri odaklı ve ihtiyaca yönelik özel teknolojik yapılar tasarlıyor. Hayata geçirdiği yatırımlar sayesinde interaktif sesli yanıt sistemi (IVR) için kredi, banka ve nakit kartı işlemlerinin güvenliğini optimize etmeyi ve kart bilgilerini korumayı amaçlayan dünyanın en önemli veri güvenliği standardı olan PCI-DSS’e olan uyumluluğunu belgeledi. Böylece müşterilerinin güvenliğine ve iş birliği yaptığı markaların itibarına verdiği önemi uluslararası standartlarda tescillemiş oldu.

Sektörün ilk Çağrı Merkezi Okulu, üniversite iş birlikleriyle hızla yayılıyor

AssisTT, sektöre nitelikli insan kaynağı kazandırma amacıyla 2019 yılında hayata geçirdiği Çağrı Merkezi Okulu projesi kapsamında üniversitelerle yaptığı iş birliklerine 2022 yılında yenilerini ekleyerek bugüne kadar 1.800’den fazla kişiye eğitim verdi. AssisTT üniversite öğrencilerine staj, yarı zamanlı çalışma ve teknik gezi imkanları sağlarken, mezuniyet sonrası işe alım fırsatları da sunuyor. Brandon Hall Group Excellence Ödülleri’nde “Öğrenme Programında En İyi Sonuçlar” kategorisinde bronz ödülün sahibi olan proje, başarısını uluslararası ödüllerle taçlandırmaya devam ediyor.

Yeni Nesil Çalışma Modeli

İnsan odaklı çalışma sistemi ile hareket eden AssisTT, geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği Özgür Çalışma Modeli’ni sürdürüyor. Yeni nesil çalışma modeli ile çağrı merkezi çalışanlarının yanı sıra üniversite öğrencileri, ev kadınları ve engelli bireyler olmak üzere herkese uzaktan, yarı zamanlı ve esnek çalışma imkanı sağlıyor.

AssisTT yarattığı istihdamla ekonomiye katkı sağlamaya devam ediyor

Müşteri deneyim merkezi olmasının ötesinde dijital dönüşümün öncüsü bir teknoloji merkezi olan AssisTT, 23 ilde 18 bini aşan çalışanıyla uçtan uca hizmet sunuyor. Bünyesinde %63 oranında kadın çalışan istihdam eden AssisTT, 2022 yılında da binlerce gence iş fırsatı sunarak, ülke ekonomisine ve kalkınmaya katkı sağlamayı sürdürdü.

AssisTT Türkiye’nin ve Avrupa’nın en iyi işverenleri listesinde

Her yıl inovasyon, insan kaynakları ve müşteri deneyimi alanlarında kazandığı ödüllere yenilerini ekleyerek başarılarını sürdüren AssisTT, bu yıl da Great Place to Work’te hem Türkiye’nin En İyi İşverenleri hem de Avrupa’nın En İyi İşverenleri listesinde yer aldı.

Çağrı merkezi sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan ve Contact Center World tarafından düzenlenen 2022 17th Annual Global Top Ranking Performers Awards EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nde 3 altın ödül alan AssisTT, Brandon Hall’da ise insan kaynakları alanındaki uygulamalarıyla 4 farklı kategoride 1 altın 3 bronz madalya kazandı.

Ayrıca BT Haber tarafından düzenlenen Türkiye’nin önde gelen 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nda geçen yılki başarısını sürdürerek Yılın Dış Kaynak Kullanımı Hizmeti kategorisinde bir kez daha birinci oldu.

Yazılımın Yeni 100'ü yazılım dünyasının kapısını aralıyor

AssisTT, yazılım dünyasının hem insan kaynağı ihtiyacını karşılamak hem de kendini geliştirmek isteyen çalışanların geleceklerine yatırım yapmak ve kariyer basamaklarını donanımlı ve emin adımlarla şekillendirmelerine destek olmak için Yazılımın Yeni 100’ü projesini hayata geçirdi.

Program kapsamında seçilen 100 çalışana yaklaşık beş ay süren.Net ve C# yazılım dili eğitimi verilerek, global değeri olan bir yetkinlik sunulurken geleceklerini kodlamalarına destek veriliyor. Teknoloji koçlarının desteğiyle proje sunumlarının hazırlandığı programda yüksek performans sergileyen çalışanlar, AssisTT Bilgi Teknolojileri departmanında çalışma fırsatı yakalayacak.